Pasaulyje

2019.06.14 13:41

Su išpuoliais Šri Lankoje susiję įtariamieji grąžinti atgal į šalį

ELTA2019.06.14 13:41

Penki Dubajuje suimti įtariamieji, susiję su Velykų laikotarpiu įvykusiais sprogimais Šri Lankoje, penktadienį buvo grąžinti į Šri Lanką. Balandžio 21 d. Šri Lankoje buvo įvykdytas 258 žmonių gyvybių pareikalavęs išpuolis prieš krikščionis – trijose bažnyčiose ir trijuose prabangiuose viešbučiuose susprogdintos bombos.

Vienas iš suimtų įtariamųjų – Mohamedas Milhanas, džihadistų grupės „National Thowheeth Jama'ath“ (NTJ) vadovas. Jis laikomas atsakingu už balandžio 21 dienos įvykius.

Policijos atstovas spaudai patikino, kad tyrimų departamento atstovai penktadienio rytą įtariamuosius grąžino atgal į Šri Lanką. Daugiau informacijos jis neatskleidė. Iš viso po išpuolio buvo sulaikyti daugiau nei 100 žmonių, turėjusių ryšių su NTJ džihadistų grupe.

Šri Lankos policija ir saugumo pajėgos sulaukė dviprasmiškų kaltinimų dėl to, kad nesugebėjo tinkamai sureaguoti į išankstinius įspėjimus apie gresiantį išpuolį.

Parlamentinės komisijos, nagrinėjančios saugumo trūkumus, susitikime geriausi žvalgybos ir policijos pareigūnai sakė, kad išpuolio buvo galima išvengti, jei Šri Lankos vadovybė būtų atsižvelgusi į kaimyninės Indijos pateiktą informaciją. Balandžio 4 dieną Indija perspėjo Šri Lankos vadovus, kad įtariamasis, kalinamas Indijoje, atskleidė detalų planą surengti daug mirčių kainuosiančius išpuolius krikščionių bažnyčiose.

Šri Lankos prezidentas Maithripalas Sirisenas, kuris taip pat yra gynybos, teisingumo ir tvarkos ministras, atleido savo žvalgybos vadovą, atstatydino gynybos sekretorių ir nušalino policijos vadovą. Prezidentas kaltino šias institucijas ir vadovus už išpuolius, o šie kaltino prezidentą M. Siriseną, teigdami, kad jis nepaisė saugumo protokolų, todėl pats turėtų prisiimti kaltę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt