Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.14 13:39

Švedija išsiunčia iš šalies penkis imamus – skatino musulmonų radikalizaciją

ELTA 2019.06.14 13:39

Švedijos pareigūnai deportuos dar du imamus, keliančius grėsmę šalies saugumui. Kaip pranešė penktadienį laikraštis „Aftonbladet“, remdamasis Migracijos valdyba, iš viso bus išsiųsti penki imamai.

Saugumo policijos SAPO duomenimis, šie žmonės prisidėjo prie terorizmo grėsmės didėjimo Švedijoje. Jie vaidino svarbų vaidmenį ekstremistiniuose sluoksniuose, skatino tūkstančių žmonių, taip pat ir jaunuolių, radikalizaciją. Konkretūs įtarimai šių asmenų atžvilgiu neįvardijami, nes SAPO įslaptino šią informaciją.

Antradienį SAPO pranešė, jog kreipėsi į Migracijos valdybą, reikalaudama išsiųsti iš šalies kai kuriuos asmenis, keliančius grėsmę šalies saugumui. Policijos nuomone, tai gali padėti sumažinti ekstremizmo augimą: pastaraisiais metais smurtinių ekstremistų skaičius Švedijoje padidėjo kelis kartus – nuo šimtų iki tūkstančių.

Kaip pažymėjo SAPO vadovas Klasas Fribergas, radikalų skaičiaus mažinimas turi lemiamą reikšmę terorizmo grėsmės mažinimui ir Švedijos saugumo stiprinimui ilgalaikėje perspektyvoje.

Kaip sakoma naujausiame SAPO pranešime, didžiausia grėsmė Švedijos saugumui – „karingasis islamizmas“.
Anksčiau policija taip pat pranešė, kad 71,7 proc. radikaliojo islamizmo šalininkų gimė užsienyje, 26,4 proc. – Švedijoje, bet vienas arba abu tėvai yra atvykėliai iš kitų šalių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi