Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.14 13:37

Ispanijos teismas neleido įkalintam Katalonijos separatistui dirbti EP

BNS 2019.06.14 13:37

Ispanijos Aukščiausiasis Teismas penktadienį neleido įkalintam buvusiam Katalonijos viceprezidentui Orioliui Junquerasui užimti laimėtą vietą Europos Parlamente.

Teisėjai uždraudė paleisti O. Junquerasą iš kalėjimo, kad šis galėtų duoti priesaiką gerbti Ispanijos konstituciją – ši ceremonija būtina visiems išrinktiesiems per gegužę vykusius Europos Parlamento rinkimus, prieš jiems oficialiai tampant europarlamentarais.

Šiuo metu O. Junquerasas yra sulaikytas ir laukia teismo nuosprendžio dėl kaltinimų maištu ir viešųjų lėšų pasisavinimo Katalonijos regionui 2017 metų spalį nesėkmingai bandant atsiskirti nuo Ispanijos. Keturis mėnesius trukęs teismas baigėsi trečiadienį.

Teismas paskelbs nuosprendį O. Junquerasui ir dar 11 kaltinamųjų rudenį.

Pasak teismo, penktadienio sprendimas nėra „negrįžtamas“, dabar būtinas atsižvelgus į buvusio Katalonijos viceprezidento teisinę situaciją.

Teismas nusprendė, kad leidus O. Junquerasui dalyvauti pirmadienio priesaikos ceremonijoje, galiausiai jis išvyktų į Briuselį, kur liepos 2-ąją būtų prisaikdintas EP nariu.

Tai, teismo tvirtinimu, įstumtų visą teisminį procesą „į negrįžtamą pavojų“, nes ispanų pareigūnai prarastų kaltinamojo „jurisdikcinę kontrolę“. O. Junquerasas yra areštuotas nuo 2017-ųjų lapkričio.

Be to, teismas atkreipė dėmesį į tai, kad taip pat į EP išrinktas buvęs katalonų prezidentas Carlesas Puigdemont`as, siekdamas išvengti arešto, iš Ispanijos pabėgo ir šiuo metu gyvena Belgijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi