Pasaulyje

2019.06.14 12:45

Ar Honkongo protestai nenueis perniek – įstatymo nepriimti skatina net sąjungininkai

ELTA 2019.06.14 12:45

Honkongo vadovė Carrė Lam susidura su vis didėjančiu spaudimu nebesvarstyti pasipriešinimą sukėlusio ekstradicijos į Kiniją įstatymo projekto. Net pagrindiniai miesto vadovės sąjungininkai ragina persvarstyti pasekmes – politinius neramumus, kuriuos Honkongas turės išgyventi, jei įstatymas bus priimtas.

Tarptautinis finansų centras trečiadienį patyrė didžiausią politinį smurtą nuo 1997 metų, kai Honkongas buvo atiduotas Kinijai.

Dešimtis tūkstančių protestuotojų policija išsklaidė, panaudodama ašarines dujas ir gumines kulkas. Pekino remiama Honkongo vadovė atsisakė atsižvelgti į protestuojančiųjų poziciją. Įstatymo projektas suvienijo minias besipriešinančių žmonių ir lėmė didžiules riaušes.

Tuo metu penktadienį net ir C. Lam politinės stovyklos atstovai kvietė vadovę atšaukti projektą ir nebepykdyti visuomenės. Įtakingas Pekino pusę palaikantis politikas Michaelis Tienas atvirai ragino C. Lam atidėti įstatymo projektą.

„Užuot praradusi palankumą, ji dar gali jį susigrąžinti, – teigė M. Tienas. – Niekada nėra per vėlu, įvairios naujos situacijos gali lemti tai, kad vadovas pakeičia savo nuomonę. Ir tai nėra blogai“.

M. Tienas situaciją pakomentavo po to, kai C. Lam patarėja paskelbė, kad greitai priimti įstatymo projektą dabar jau atrodo nebeįmanoma.

Ekstradicijos įstatymo rėmėjų komentarai rodo, kad net ir šalininkai ėmė abejoti, jog įstatymas bus priimtas.