Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.14 09:49

Mįslių dėl tanklaivių užpuolimo daugėja: JAV turi vaizdo įrašą su iraniečių mina, kapitonas praneša apie skraidantį objektą

atnaujinta 11.57
ELTA 2019.06.14 09:49

Vašingtonas turi vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip žmonės iš Irano karinio laivo nuima nesprogusią miną nuo vieno iš tanklaivių, užpultų ketvirtadienį Omano įlankoje, borto. Tai pranešė JAV televizijos kanalas CNN.

Pasak jo šaltinių, vaizdo įrašas ir nuotraukos buvo padarytos iš JAV karinio lėktuvo. Mina esą buvo pritvirtinta prie tanklaivio „Kokuka Courageous“ borto.

Pagal CNN versiją, Irano laivas priplaukė prie tanklaivio, nors šiame rajone jau apie keturias valandas buvo JAV eskadrinis minininkas „Bainbridge“, bepilotė skraidyklė ir patrulinės aviacijos lėktuvas „P-8 Poseidon“.

„JAV kariškiai mano, jog iraniečiai mėgino surinkti įkalčius, rodančius, kad jie prisidėjo prie užpuolimo“, – pažymėjo televizijos kanalas.

Ketvirtadienį Omano įlankoje užsidegė du tanklaiviai, incidento priežastys tiriamos. Įgulas evakavo Irano tarnybos. JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo pareiškę, kad atsakomybė už incidentą tenka Iranui.

Vokietijos versija

Vokietijos vyriausybė savo pranešime apie situaciją Omano įlankoje vadina tanklaivių užpuolimą „rimta provokacija“, kuri gali sukelti regione karinį konfliktą. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Bild“.

Leidinio žiniomis, Vokietijos ministrų kabineto ekspertai pranešime neatmeta, kad su atakomis gali būti susijusios „tam tikros jėgos Irano vyriausybėje, kurios yra suinteresuotos didinti įtampą“. Vokietijos pareigūnų vertinimu, provokacija „gali sukelti karinį konfliktą, kuris nebūtų naudingas Iranui“.

Įgula matė skraidantį objektą

Vieno iš atakos Omano įlankoje metu nukentėjusio tanklaivio įgula skelbia, kad prieš pat antrąjį sprogimą laive matė kažkokį skraidantį objektą. Tai penktadienį patvirtino japonų tanklaivio „Kokuka Courageous“ įgulos vadovas.

„Laivo įgula sako, kad jų laivas buvo užpultas skraidančio objekto“, – sakė laivybos įmonės „Kokuka Sangyo“ vadovas Yutaka Katada. Jo teigimu, įmonė gavo pranešimą, kad kažkas įskrido į laivo vidų, tada įvyko sprogimas, kuris laivo korpuse pramušė skylę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi