Pasaulyje

2019.06.14 07:46

Pompeo: už atakas Omano įlankoje atsakingas Iranas

BNS2019.06.14 07:46

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo ketvirtadienį apkaltino Iraną užpuolus du tanklaivius Omano įlankoje ir pareiškė, kad dėl šių incidentų kreipsis į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą.

„Jungtinių Valstijų vertinimu, už tas atakas atsakinga Irano Islamo Respublika“, – pareiškė M. Pompeo žurnalistams.

„Šis (tvirtinimas) paremtas žvalgybine (informacija), (duomenimis apie) panaudotus ginklus, (įvertinus) kompetenciją, reikalingą įgyvendinti tokią operaciją, neseniai įvykusias panašias Irano atakas prieš laivus ir faktą, kad nė viena įgaliota grupuotė, veikianti toje teritorijoje, neturi išteklių ir kvalifikacijos veikti taip sudėtingai“, – tvirtino JAV valstybės sekretorius.

Iranas savo ruožtu atmeta JAV kaltinimus dviejų tanklaivių Hormūzo sąsiauryje užpuolimu.

Irano užsienio reikalų ministras Javadas Zarifas penktadienį paryčiais socialiniame tinkle „Twitter“ pavadino tokius kaltinimus karingų JAV ir regiono politikų sąmokslo dalimi.

Pasak iraniečių diplomatijos vadovo, Jungtinės Valstijos „nedelsdamos puolė kaltinti Iraną neturėdamos jokių faktų ar aplinkybių įrodymų“.

M. Zarifas taip pat tvirtino, kad JAV mėgina paslėpti ekonominį terorizmą, turėdamas galvoje Vašingtono sankcijas Iranui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.