Pasaulyje

2019.06.13 19:57

JT generalinis sekretorius smerkia tanklaivių užpuolimą Omano įlankoje

Neringa Šarmavičiūtė, ELTA2019.06.13 19:57

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas ketvirtadienį išreiškė susirūpinimą dėl galimos „didžiulės konfrontacijos“ Persijos įlankos regione, kai jame buvo užpulti du tanklaiviai.

„Su dideliu susirūpinimu atkreipiu dėmesį į šį rytą įvykusį saugumo incidentą Hormūzo sąsiauryje. Griežtai smerkiu bet kokias atakas prieš civilinius laivus“, – sakė A. Guterresas.

„Privaloma nustatyti faktus ir apibrėžti atsakomybę. Ir jei yra kas nors, ko pasaulis negali sau leisti, tai didžiulė konfrontacija Persijos įlankos regione“, – pridūrė JT generalinis sekretorius.

Naujausias incidentas Omano įlankoje įvyko, kai tarp JAV ir Irano vis didėja įtampa. JAV prašymu, vėliau ketvirtadienį vyks Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis dėl padėtis Persijos įlankos regione.

Kaip pranešama, ketvirtadienį Omano įlankoje buvo užpulti du tanklaiviai – Japonijos kompanijai priklausantis „Kokuka Courageous“ ir Norvegijos kompanijai priklausantis tanklaivio „Front Altair“.

Iranas tanklaivių užpuolimo sutapimą su Japonijos premjero vizitu Irane apibūdino „įtartinu“. Japonijos premjeras Shinzas Abė atvyko į Iraną su tikslu sumažinti didėjančią įtampą tarp JAV ir Irano.

Gegužę Omano įlankoje taip pat buvo sabotuoti keturi tanklaiviai, dėl ko buvo kaltinamas Iranas.