Pasaulyje

2019.06.13 18:51

Kazachstano prezidentas: kai kurie protestuotojai buvo suimti per klaidą

Elzbieta Reivytytė, ELTA2019.06.13 18:51

„Euronews“ skelbė, kad naujasis Kazachstano prezidentas ketvirtadienį žadėjo paleisti kai kuriuos suimtus protestuotojus.

Kazachstano Vyriausybė suėmė 670 žmonių, dalyvavusių proteste dėl Kazachstano prezidento rinkimų. Protestuojantys į gatves susirinko dėl to, kad šalis valdoma vienos dinastijos – nuo pat nepriklausomybės atgavimo Kazachstane nuomonių įvairovė nebuvo paisoma.

Sekmadienį pirmą kartą per tris dešimtmečius buvo renkamas naujas Kazachstano prezidentas, vis dėlto, balsavimo pažeidimai ir vyriausybės veiksmai prieš rinkimų dieną susirinkusius protestuotojus vėliau iššaukė dar didesnę protesto bangą.

Rinkimus laimėjo atsistatydinusio prezidento Nursultano Nazarbaevo pasirinktas įpėdinis Kassymas-Jomartas Tokajevas, surinkęs 71 proc. balsų. Manoma, kad opozicija neturėjo jokių galimybių laimėti rinkimus.

Rinkimų procesą stebėjusi organizacija „Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija“ (ESBO) skelbė, kad rinkimai buvo neskaidrūs – būta aiškių pagrindinių laisvių pažeidimų.

Tai ne pirmas kartas, kai Kazachstano vadovybė įkalina protestuojančiuosius.

Suimtieji kaltinami dalyvavę nelegaliame maište, teigė vyriausiasis generalinės prokuratūros atstovas.
Vis dėlto, prezidentas K. J. Tokajevas ketvirtadienį sakė, kad kai kurie protestuotojai buvo suimti per klaidą: „Mes atsiprašysime neteisingai suimtų, problema bus išspręsta“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.