Pasaulyje

2019.06.13 16:10

Rusija reikalaus JAV paaiškinimų dėl branduolinio stabilumo

BNS 2019.06.13 16:10

Rusija reikalaus, kad JAV paaiškintų savo poziciją strateginio branduolinio stabilumo klausimu, ketvirtadienį pranešė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

„Turime amerikiečiams daugybę klausimų dėl jų ketinimų, susijusių su Vašingtono pradėtu daugiašaliu „branduoliniam nusiginklavimui palankios aplinkos kūrimo“ procesu. Pateikėme klausimų šia tema“, – žurnalistams pareiškė S. Riabkovas.

„Turime virtinę nebaigtų temų, susijusių su amerikiečių (karinės) doktrinos dokumentais. Primygtinai prašysime amerikiečių sureaguoti į mūsų susirūpinimą ir konkrečius raginimus atsiliepti į akivaizdžią būtinybę paaiškinti, mūsų nuomone, pavojingus JAV doktrinos nuostatų elementus“, – pridūrė jis.

Pasak pareigūno, kalbant apie strateginį stabilumą Rusija itin svarbiu laiko naujosios START sutarties dėl strateginių branduolinių ginklų kontrolės likimą.

„Mums būtina užtikrinti tam tikrą slenkamąjį judesį, siekiant pratęsti (START sutartį) – su sąlyga, kad bus išspręsta žinoma problema dėl dalies amerikiečių nešančiųjų priemonių pertvarkymo“, – sakė viceministras.

Jis pažymėjo, kad išvakarėse formaliai išdėstė Vašingtonui Maskvos poziciją šiuo ir kitais klausimais.

Trečiadienį S. Riabkovas susitiko su JAV Valstybės departamento sekretoriaus pavaduotoja Andrea Thompson, atsakinga už ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimus.

Ankstesnis jųdviejų susitikimas įvyko per šių metų pradžioje Pekine vykusį branduolinių galybių forumą.