Pasaulyje

2019.06.13 08:26

Artimiausiais mėnesiais JAV gali grąžinti į Meksiką apie 50 tūkstančių migrantų

ELTA 2019.06.13 08:26

Artimiausiais mėnesiais į Meksikos teritoriją gali būti grąžinti apie 50 tūkstančių migrantų, norinčių gauti prieglobstį Jungtinėse Valstijose. Tai trečiadienį pareiškė Meksikos vidaus reikalų ministro pavaduotojas migracijos ir žmogaus teisių klausimams Alejandras Encinas.

Užsieniečiai bus Meksikoje, kol JAV pareigūnai nagrinės jų dokumentus, pagal praėjusią savaitę Meksiko ir Vašingtono sudarytą susitarimą. „Manau, kad artimiausiais mėnesiais bus pasiekta 50 tūkstančių žmonių riba“, – cituoja A. Encino žodžius laikraštis „Universal“. Pareigūnas pridūrė, kad pastarosiomis savaitėmis jau pačioje Meksikoje buvo užfiksuotas rekordinis prašymų suteikti prieglobstį skaičius.

Pagal susitarimą, sudarytą Vašingtone birželio 7 d., Meksika imsis priemonių, kad užkirstų kelią nelegaliai imigracijai į JAV. Šiuo tikslu Meksika dislokuos savo nacionalinės gvardijos dalinius prie pietinės sienos, taip pat kovos su gaujomis, organizuojančiomis prekybą žmonėmis. Anksčiau šią savaitę Meksikos URM vadovas Marcelas Luisas Ebrardas pareiškė, jog šalis turi 45 dienas nelegalių migrantų srautui į JAV sumažinti.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas gegužės 30 d. pagrasino nuo birželio 10 d. įvesti 5 procentų muitą prekėms iš Meksikos dėl migracijos krizės bendrame pasienyje. Jis įspėjo, kad tarifai bus didinami 5 procentais kiekvieną mėnesį iki šių metų spalio. Po to, kai dviejų šalių atstovams pavyko susitarti, Baltųjų rūmų šeimininkas pranešė, kad muitų įvedimas Meksikos prekėms atidedamas neribotam laikui.