Pasaulyje

2019.06.12 21:35

Britanijos premjeru siekiantis tapti Johnsonas nededa vilčių į „Brexit“ be sutarties

BNS 2019.06.12 21:35

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko postą siekiantis perimti Borisas Johnsonas trečiadienį pareiškė, kad Britaniją išvestų iš Europos Sąjungos be jokio susitarimo tik „kraštutiniu atveju“ ir pradedamas savo kampaniją žadėjo suvienyti šalį, smarkiai susiskaldžiusią „Brexit“ klausimu.

Buvęs užsienio reikalų sekretorius laikomas favoritu tarp pretendentų pakeisti premjerę Theresą May (Terezą Mei), atsistatydinančią, nes jai nepavyko įtikinti parlamento priimti vyriausybės ir ES lyderių pernai suderintos „Brexit“ sutarties, todėl išstojimo terminą teko dukart atidėti.

Per B. Johnsono kampanijos pradžios renginį, kuriame dalyvavo daug valdančiosios Konservatorių partijos svarbių veikėjų, 54 metų politikas tvirtino, kad „Brexit“ privalo įvykti spalio 31-ąją, kaip numatyta pagal vėliausią susitarimą su Briuseliu.

Pasak jo, Britanija privalo ruoštis esant būtinybei pasitraukti be jokios naujos sutarties, bet sušvelnino savo ankstesnę retoriką, sakydamas, kad tai būtų „kraštutinis atvejis, ne dalykas, kurio kas nors trokšta“.

B. Johnsonas sakė, kad nauja vyriausybė, kupina „naujo optimizmo“ ir „visiškai įsitikinusi dėl kelio į priekį“, galėtų rasti būdą pasiekti kompromisą, bet į detales nesileido.

ES ne kartą tvirtino, kad jokių derybų dėl naujos „skyrybų sutarties“ nebus. JK Bendruomenių Rūmai savo ruožtu anksčiau yra nubalsavę prieš išstojimą iš ES be sutarties.

Naujas mėginimas sutelkti Britanijos partijų jėgas, kad būtų išvengta 46 metus trukusios partnerystės chaotiško nutrūkimo, trečiadienį žlugo, bet ši nesėkmė potencialiai palieka daugiau laisvės manevruoti būsimam premjerui.