Pasaulyje

2019.06.12 17:55

Ukrainos prezidentas Zelenskis su prisistatymo vizitu vyks į Vokietiją

ELTA 2019.06.12 17:55

Naujasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kitą savaitę su prisistatymo vizitu lankysis Vokietijoje. Čia jis antradienį susitiks su Vokietijos prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu ir kanclere Angela Merkel, trečiadienį Berlyne patvirtino vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas.

Tai bus pirmasis V. Zelenskio vizitas Vokietijoje nuo jo pergalės rinkimuose balandį prieš ligšiolinį prezidentą Petro Porošenką. Pirmojo užsienio vizito V. Zelenskis birželio pradžioje vyko į Briuselį. Čia jis paragino ES daryti didesnį spaudimą Rusijai Rytų Ukrainos konflikte ir patvirtino savo šalies tikslą tapti ES ir NATO narėmis.

A. Merkel pakvietė V. Zelenskį apsilankyti Vokietijoje per pirmąjį pokalbį telefonu po jo pergalės. Abu jie siekia, kad būtų įgyvendinti Minsko susitarimai dėl taikos Rytų Ukrainoje.

Vokietija kartu su Prancūzija vadinamajame Normandijos formate tarpininkauja tarp Ukrainos ir Rusijos. Rytų Ukrainoje jau penkerius metus prorusiški separatistai kaunasi su vyriausybiniais daliniais. Konfliktas nusinešė daugiau kaip 13 000 gyvybių. Rusija remia separatistus.