Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.12 12:50

Maskvoje sulaikyta per 400 protestuotojų, tarp jų – ir Navalnas

atnaujinta 16.37
LRT.lt, BNS 2019.06.12 12:50

Žmonių, sulaikytų trečiadienį Maskvoje per taikią, bet nesankcionuotą demonstraciją prieš teisėsaugos tarnybų numanomą nebaudžiamumą ir korupciją, skaičius perkopė 400, pranešė pilietinių teisių aktyvistai.

„Per eitynes sulaikyta daugiau kaip 400 žmonių“, – pranešė opozicijos aktyvistų areštus stebintis tinklalapis „OVD Info“.

Birželio 12 dieną buvo surengtas iš anksto planuotas ir nesankcionuotas protestas, skirtas palaikyti už narkotikų platinimą suimtą žinomą Rusijos žurnalistą.

Daugelis sulaikytojų dėvėjo marškinėlius „Aš / mes esame Ivanas Golunovas“, praneša „Meduza“. Protesto metu buvo sulaikyti šio portalo žurnalistai Ilija Žegulevas ir Andrėjus Percevas, bet netrukus jie buvo paleisti. Tuo tarpu portalo redaktorius Leonidas Marandis buvo išgabentas į policijos komisariatą.

Kaip pranešė vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, tarp sulaikytųjų yra ir Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas. Kad opozicionierius sulaikytas, patvirtino ir jo atstovė spaudai Kira Jarmyš.

Policininkai prašo nesankcionuotų eitynių dalyvių išsiskirstyti, „netrukdyti piliečiams praeiti“. Šie savo ruožtu skanduoja „gėda“ ir „sustabdykite policijos terorą“. 

Kol kas neaišku, kiek į šią akciją susirinko dalyvių.

Eitynių išvakarėse Kremlius pareiškė, kad ši protesto akcija gali aptemdyti trečiadienį minimą valstybinę šventę – Rusijos dieną.   

„Tai, kas nutiko Ivanui Golunovui, šalyje vyksta kasdien. Daugelis bylų dėl narkotikų yra panašios“, – prieš eitynes sakė 15-metis Jegoras, vilkėjęs marškinėlius su užrašu „Aš esu Golunovas“. 

„Mums pasisekė, kad Ivanas buvo paleistas į laisvę, bet tai tik maža pergalė – karo mes nelaimėjome“, – kalbėjo vaikinas. 

Sankt Peterburge maždaug 100 žmonių susirinko miesto centre reikalauti, kad valdžia paleistų policijos piktnaudžiavimo savo įgaliojimais aukas, tokias, kaip autoritetingas istorikas Jurijus Dmitrijevas. 

„Neturime leistis užliūliuojami“, – sakė vietos politikas Maksimas Reznikas.  

„Turime pasinaudoti I. Golunovo atveju atkreipti dėmesį į kitas bylas“, – pridūrė jis.

Po žurnalisto suėmimo birželio 6 dieną kilus pasipiktinimui Rusijoje ir užsienio šalyse, kardomoji priemonė buvo pakeista į namų areštą. O birželio 11 dieną jis netikėtai buvo paleistas į laisvę, kai Rusijos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad nepakanka įkalčių, rodančių žurnalisto kaltę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi