Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.12 11:32

Įtampa Honkonge auga: policija naudoja dujas ir šovinius, pranešama apie dešimtis sužeistų

atnaujinta 15.34
BNS, ELTA, LRT.lt 2019.06.12 11:32

Honkonge policija pipirinėmis dujomis ir lazdomis trečiadienį bandė išvaikyti minią protestuotojų, mėginusių pasiekti miesto parlamentą. Protesto metu sužeista mažiausiai 22 žmonės, praneša CNN.

Honkongo ligoninės atstovas portalui CNN nurodė, kad protestų metu buvo sužeista mažiausiai 22 žmonės, aukų kol kas pavyko išvengti.

Susirėmimai su policija prasidėjo kiek po 15 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku; demonstrantai reikalavo vyriausybės iki šios valandos atsisakyti kontroversiško įstatymo projekto, kuris leistų ekstradiciją į Kiniją.

Protestuotojai, prisidengdami skėčiais bandė prisiartinti prie parlamento pastatą saugančios antiriaušinės policijos; jie mėtė į pareigūnus įvairius daiktus, nuolaužas, o policininkai savo ruožtu panaudojo pipirines dujas, lazdas ir gumines kulkas. Tai portalui CNN patvirtino Honkongo policijos vadas Stevenas Lo.

„i-Cable news“ rodytoje filmuotoje medžiagoje buvo matyti, kaip ašarinių dujų debesio apsupta protestuotojų minia kiek prasisklaido. Prie Teisėkūros tarybos protestuotojų būrys susidūrė su riaušių policija.

Kaip skelbia BBC, protestuotojai blokavo kelius ir į policininkus svaidė plytas ir kitus objektus.

Stevenas Lo gina policijos pajėgų naudojamą jėgą ir protestą vadina „riaušėmis“, praneša CNN.

Vyriausybė vis dar siekia priimti įstatymo projektą, kuris leistų nusikaltusius Honkonge teisti žemyninėje Kinijoje, planuojama, kad dėl įstatymo priėmimo bus balsuojama birželio 20 dieną. Trečiadienį Teisėkūros taryba turėjo nukelti antrąjį ekstradicijos įstatymo svarstymą dėl susirinkusios protestuojančiųjų minios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi