Pasaulyje

2019.06.12 11:06

Šaltiniai: JAV į Lenkiją ruošiasi siųsti dar tūkstantį karių, bepiločius orlaivius

LRT.lt 2019.06.12 11:06

Pentagonas ruošiasi Lenkijoje dislokuoti dar apie 1 tūkst. amerikiečių karių ir eskadrilę „Reaper“ bepiločių lėktuvų, kad padidintų šalies galimybes apsiginti kylant susirūpinimui dėl Rusijos veiksmų, praneša naujienų agentūra AP.

Trečiadienį Vašingtone lankosi Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, kur jis susitiks su JAV vadovu Donaldu Trumpu ir, manoma, aptars susitarimą didinti amerikiečių karių skaičių Vidurio Europos valstybėje.

AP agentūros šaltiniai nurodo, jog yra parengtas preliminarus susitarimas, kuriame numatyta, kad Pamario Dravske būtų įrengtas naujas kovos veiksmų mokymo centras bei numatyta galimybė plėsti infrastruktūrą ateityje.

Šiuo metu Lenkijoje yra rotaciniu principu dislokuota apie 4,5 tūkst. karių, kurie neturi nuolatinės karinės bazės šalyje.

Manoma, kad trečiadienio vakarą per bendrą A. Dudos ir D. Trumpo spaudos konferenciją bus paskelbtas sprendimas apie amerikiečių karių kontingento didinimą Lenkijoje. Tiesa, kažin ar šalyje atsiras nuolatinė karinė bazė, kokią Lenkijos valdžia skatino įkurti šalyje ir siūlė ją pavadinti „Fort Trump“.