Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.12 10:04

Kuriozas: JAV prezidentas netyčia atskleidė slaptas valstybių susitarimo detales

ELTA 2019.06.12 10:04

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį netyčia atskleidė, kad Meksika sutiko imtis griežtesnių teisinių veiksmų, kad sustabdytų migrantų iš Centrinės Amerikos srautus, jei pradinės jos pastangos neduos rezultatų per 45 dienas.

D. Trumpas, antradienį prie Baltųjų rūmų atsakinėdamas į reporterių klausimus, per neapsižiūrėjimą atskleidė kai kurias penktadienį su Meksika pasirašyto susitarimo detales. JAV vadovas atsisakė diskutuoti šiuo klausimu su reporteriais, teigdamas, kad susitarimas yra slaptas, tačiau tai sakydamas, D. Trumpas mosikavo susitarimo lapu, kurį iš arti nufotografavo naujienų agentūros fotografas.

Fotografijoje galima įskaityti tam tikras susitarimo detales.

Penktadienį JAV ir Meksikos pareigūnai pasirašė susitarimą dėl migracijos suvaldymo. Meksika sutiko sudaryti susitarimą, nes JAV prezidentas grasino Meksikai muitais, jei šalis neįsipareigos sustiprinti savo sienų apsaugos.
D. Trumpas nuo prezidentavimo pradžios teikia ypač didelį dėmesį nelegalios migracijos iš Meksikos į JAV pažabojimui ir dėl didelio migrantų į JAV srauto kaltina Meksiką.

Pagal susitarimą, Meksika sutiko sukontroliuoti migrantų iš Centrinės Amerikos srautą, prie pietinės savo sienos su Gvatemala dislokuodama 6 000 naujai įkurtos nacionalinės gvardijos pareigūnų.

Nors D. Trumpas atsisakė kalbėti su reporteriais apie susitarimą su Meksika, Meksikos užsienio reikalų ministras Marcelas Ebrardas dar pirmadienį atskleidė tam tikras susitarimo detales. M. Ebrardas sakė, kad Meksika turi 45 dienas parodyti, kad ji gali sustabdyti į JAV keliaujančių migrantų srautus, sustiprindama pietinės savo sienos apsaugą.

Jei šios priemonės neduos norimų rezultatų, Meksika sutiko būti pripažinta „saugia trečiąja šalimi“. To JAV reikalavo ir anksčiau, bet Meksika griežtai su tuo nesutiko. Jei Meksika bus pripažinta „saugia trečiąja šalimi“, migrantų prieglobsčio prašymai bus nagrinėjami Meksikoje, o ne JAV.

Nufotografuotame dokumente taip pat užsimenama apie regioninį prieglobsčio planą ir kelių kitų Lotynų Amerikos šalių, pavyzdžiui, Brazilijos, Panamos ir Gvatemalos, įtraukimą, kad šios padėtų dalintis migrantų prieglobsčio prašymų nagrinėjimo našta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi