Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.12 09:14

Trumpas teigia iš Šiaurės Korėjos vadovo gavęs „gražų laišką“

ELTA 2019.06.12 09:14

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį teigia sulaukęs dar vieno „gražaus laiško“ iš Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong Uno. D. Trumpas išreiškė norą surengti trečią susitikimą su Kim Jong Unu.

Nors pastangos Pchenjaną įtikinti atsisakyti branduolinės ginkluotės daug vaisių neatnešė, D. Trumpas ir toliau pasitiki Kim Jong Unu. Prezidentas sakė, kad Šiaurės Korėjos vadovas, stiprus žmogus, „pažadus tęsėjo“. „Tai man labai svarbu“, – tvirtino D. Trumpas.

Prezidentas neatskleidė, kas buvo rašoma Kim Jong Uno laiškuose. Gautus laiškus jis pavadino „gražiais“ ir net sakė, kad jis ir Šiaurės Korėjos, vienos represyviausių šalių pasaulyje, lyderis „įsimylėjo“ vienas kitą.

Net du kartus D. Trumpas susitiko su Kim Jong Unu, turėdamas tikslą įtikinti Šiaurės Korėjos vadovą atsisakyti branduolinės ginkluotės. Vis dėlto, JAV žvalgybos pareigūnai skelbia, kad Pchenjanas neturi ketinimų sekti šiais patarimais.

Nepaisant paplitusios nuomonės, kad pastarasis susitikimas, įvykęs Hanojuje vasarį, buvo nesėkmingas, D. Trumpas vis tiek teigia, kad norėtų surengti ir trečiąjį.

Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas trečio susitikimo idėją palaiko.

„Mes būsime pasiruošę, kai tik jie bus pasiruošę“, – J. Boltas antradienį sakė leidiniui „Wall Street Journal“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi