Pasaulyje

2019.06.12 09:02

Sirijos oro gynybos sistemos numušė kelias Izraelio raketas

BNS 2019.06.12 09:02

Sirijos oro gynybos sistemos ankstų trečiadienį numušė kelias Izraelio raketas, paleistas į šalies pietinę dalį, pranešė oficialioji naujienų agentūra „Sana“.

Raketos buvo paleistos apie 2 val. vietos (ir Lietuvos) laiku į Tal al Haros sektorių, esantį netoli Golano Aukštumų, pranešė „Sana“. Pasak agentūros, per ataką niekas nenukentėjo.

„Sana“ nenurodė, į ką konkrečiai taikytasi raketomis.

Be to, naujienų agentūra apkaltino vykdant „elektroninį karą“ ir „slopinant“ Sirijos radarus.

Izraelis Sirijoje yra surengęs šimtus antskrydžių. Žydų valstybės teigimu, dauguma šių atakų buvo nukreiptos prieš Irano ir Teherano palaikomo „Hizbollah“ taikinius.

Izraelis žada neleisti savo pagrindinio priešo Irano, remiančio Sirijos prezidentą Basharą al Assadą, pajėgoms įsitvirtinti šioje šalyje, kur per aštuonerius metus trunkantį pilietinį karą žuvo jau daugiau kaip 370 tūkst. žmonių.

Anksčiau šį mėnesį Izraelis smogė Sirijos režimo pajėgų kontroliuojamoms pozicijoms ir nukovė 15 kovotojų, informavo Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Sausį Izraelis apšaudė Irano pozicijas Sirijoje ir pavadino tai atsaku į iraniečių raketas. Tąkart žuvo 21 žmogus, daugiausia iraniečiai.