Pasaulyje

2019.06.11 22:22

Maljorkoje kyla pasipriešinimas kruizinių laivų turizmui

ELTA2019.06.11 22:22

Praėjus kelioms dienoms po protesto Venecijoje, ir Ispanijos Maljorkos saloje kyla pasipriešinimas kruizinių laivų turizmui. Čia aktyvistai reikalauja leisti per dieną sostinėje Palmoje prisišvartuoti tik vienam kruiziniam laivui ir išsilaipinti tik 4 000 turistų. Atitinkama kampanija vykdoma portale „You Move Europe“.

Vietos verslininkai sukritikavo iniciatyvą ir atkreipė dėmesį į teigiamą kruizinių laivų turizmo poveikį vietos ekonomikai.

Šiuo metu čia kasdien inkarą išmeta trys ar keturi laivai, o po miestą pasklinda 15 000 žmonių, sakė aplinkos platformos „Palma XXI“ vadovas Jaume Garau.

Oficiali statistika rodo, kad kruizinių laivų turistų, Palmoje išlipančių į krantą, skaičius nuo 2009 iki 2018 metų išaugo nuo 545 000 iki 1,19 mln. Europos organizacijos „Transport & Environment“ duomenimis, Maljorkos Palmoje po Barselonos fiksuojamas antras didžiausias oro užterštumas Europoje, kurį sukelia kruiziniai laivai.

Reaguodami į kruizinio laivo susidūrimą su iškylų laiveliu Venecijoje, čia šeštadienį tūkstančiai žmonių protestavo prieš kruizų turizmą. Jie reikalavo išguiti didelius laivus iš lagūnos miesto Italijos Adrijoje.