Pasaulyje

2019.06.11 16:33

EK pirmininko pavaduotojas vyksta į Maskvą – derėsis dėl Rusijos dujų tranzito

BNS 2019.06.11 16:33

Už energetiką atsakingas Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius vyksta į Maskvą aptarti rusiškų gamtinių tranzito į Europą klausimų, pranešė EK.

„Patvirtiname, kad EK pirmininko pavaduotojas M. Šefčovičius birželio 12-ąją vyksta į Maskvą aptarti dujų tranzito problemą po 2019 metų. Jis susitiks su Rusijos energetikos ministru, vicepremjeru ir finansų ministru, taip pat su verslo atstovais“, – kasdien rengiamoje trumpoje spaudos konferencijoje pranešė EK atstovė.

Išsamiau ji šio M. Šefčovičiaus vizito nekomentavo.

Rusijos ir Ukrainos sutartis dėl dujų tranzito baigs galioti šių metų pabaigoje, o dėl naujos šalys kol kas nesutaria. Rusija siūlė pratęsti dabartinės sutarties galiojimą, tačiau Ukraina tokį siūlymą atmetė, tvirtindama, jog ši sutartis neatitinka nei Ukrainos, nei ES teisės normų.

Po sausio pabaigoje Briuselyje vykusio Ukrainos ir Rusijos derybų dėl dujų tranzito po 2019 metų pirmojo etapo skelbta, jog šalys sutarė jas ministrų, „Naftogaz“ ir „Gazprom“ vadovų lygyje pratęsti gegužės mėnesį, o iki tol periodiškai rengti technines dvišales ekspertų konsultacijas.

Praėjusį mėnesį planuotos derybos taip ir neįvyko.

Ukraina praėjusį mėnesį skelbė, jog naujas derybų su Rusija, tarpininkaujant Europos Komisijai, etapas gali įvykti birželį.