Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.11 16:45

Iš viešumos dingę garsiausi pasaulio meno kūriniai – turtingųjų jachtose

LRT.lt 2019.06.11 16:45

Paaiškėjo, kur laikomas garsus Leonardo da Vinci paveikslas „Salvator Mundi“ – savo privačioje jachtoje juo grožisi Saudo Arabijos princas Mohammedas bin Salmanas bei jo svečiai. Tai patvirtina, kad pasaulio turtingieji puikuojasi ne vien ištaigingomis jachtomis, bet ir juose sukauptomis meno kūrinių kolekcijomis, rašo „The Guardian“.

„Salvator Mundi“ yra brangiausias pasaulyje meno kūrinys. Paveikslo vieta buvo nežinoma nuo tada, kai 2017 m. jis už rekordinę beveik 420 mln. eurų sumą buvo parduotas „Christies“ aukcione Niujorke. Pirmadienį meno industrijos naujienų tarnyba „Artnet“  pranešė, kad 500 metų senumo paveikslas laikomas 500 mln. eurų vertės, 134 m ilgio princo Mohammedo jachtoje „Serene“, rašo „The Guardian“.

„Salvator Mundi“ pavadintas paveikslas kadaise atsidūrė aršių kontroversijų centre, nes buvo teigiama esą jį nutapė ne pats meistras, o jo padėjėjai. Jis praėjusį rugsėjį turėjo būti eksponuojamas Paryžiaus Luvro muziejaus galerijoje.

„Po tiek laiko, kai jo vieta buvo nežinoma, šedevras pagaliau taps mūsų dovana pasauliui, – 2018 m. birželį kalbėjo Abu Dabio kultūros ir turizmo departamento pirmininkas Mohamedas Khalifa al-Mubarakas. – Išvysti jo grožį kviečiame tiek vietinius, tiek lankytojus iš užsienio.“

Tačiau likus vos savaitei iki numatytos paveikslo atidengimo datos rugsėjo 18 d., parodos atidarymas buvo atidėtas, bet kada ji įvyks nepaskelbta.

Laivų judėjimą stebinčios programėlės „MarineTraffic“ duomenimis, šiuo metu princo jachta „Serene“ yra Port Saide – Egipto mieste, kuriame su Viduržemio jūra susijungia Sueco kanalas, rašo „The Guardian“.

Tai ne vienintelis toks atvejis. Futbolo klubo „Manchester City“ savininkas ir Jungtinių Arabų Emyratų ministro pirmininko pavaduotojas šeichas Mansouras bin Zayedas al-Nahyanas savo jachtoje „Topaz“, kurios vertė maždaug 393 mln. eurų, turi net keletą šimtų paveikslų, rašo „The Guardian“.

Praėjusias metais žurnalistas, stebėdamas Temzėje besišvartuojančią Joe Lewiso 225 mln. eurų vertės jachtą „Aviva“ pro jos langą pastebėjo, kad apatiniame laivo denyje kabo į auksinius rėmus įrėmintas Francis Bacono 1974–1977 m. triptikas. Paveikslas, kuriame vaizduojama F. Bacono mylimojo George`o Dyerio mirtis, praeitą vasarą buvo eksponuojamas Tate galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi