Pasaulyje

2019.06.16 13:18

Juodieji oro linijų sąrašai – koks elgesys užtraukia draudimą skraidyti visam gyvenimui?

LRT.lt2019.06.16 13:18

Kai kurie žmonės lėktuvuose elgiasi taip blogai, kad jiems uždraudžiama naudotis avialinijų paslaugomis visam gyvenimui. Paprastai, tokių griežtų priemonių imamasi už šiurkščius taisyklių pažeidimus, įgulos nurodymų neklausymą ir itin nekorektišką elgesį.

Pirmadienį JAV skrydžių bendrovė „Spirit Airlines“ uždraudė visą gyvenimą jų paslaugomis naudotis vyrui, kuris skrydžio metu iš Detroito į Naująjį Orleaną lėktuvo tualete užsirūkė elektroninę cigaretę, praneša CNN.

Skrydžio palydovė pasakojo mačiusi, kaip lėktuvo keleivis įtraukė elektroninę cigaretę ir išpūtė dūmus į savo krepšį, pranešė Džefersono apygardos šerifo atstovas spaudai kapitonas Jasonas Rivarde`as. Stiuardesė rūkalių įspėjo.

Kaip rašoma šerifo ataskaitoje, po įspėjimo Sent Pitersbergo, Floridos gyventojas atsistojo ir nuėjo į tualetą. Jam būnant lėktuvo tualete, įsijungė orlaivio dūmų detektorius.

„Tai – privatus verslas, todėl draudimus keleiviams jie gali taikyti savo nuožiūra“, – apie skrydžių bendrovių taikomus draudimus CNN kalbėjo vietos šerifo pavaduotojas.

Portalas „Yahoo Travel“ apie „visą gyvenimą galiojantį draudimą skristi“ kalbino keleto oro linijų atstovus. Tačiau daugelis kompanijų išsisukinėjo nuo tiesioginių atsakymų.

Vis tik, kurioziniai pavyzdžiai rodo, kad keleiviams už neatsakingą elgesį skraidyti yra uždraudžiama.

Pavyzdžiui, 22-ejų vyras Didžiosios Britanijos avialinijų „Jet2“ skrydžio metu demonstravo savo tatuiruotę esančią ant lytinių organų. Už tokį elgesį jis pateko į „juodąjį keleivių sąrašą“ – avialinijos jam uždraudė naudotis paslaugomis iki gyvenimo galo.

Žinomas reperis Snoop Dogg pakliuvo į oro linijų „British Airways“ juodąjį sąrašą pateko po to, kai kažkas iš jo 30-ties narių palydos 2006 m. Heathrow oro uosto VIP zonoje sukėlė skandalą. Po šio incidento „British Airways“ viešai nebeskelbia apie keleiviams taikomus draudimus. „Užtikrinsime, kad daugiau nė vienam šios grupės nariui nebūtų leista keliauti „British Airways“ oro linijomis“,  – tuo metu kalbėjo oro linijų atstovas spaudai, rašo „Yahoo Travel“.

„Ryanair“ avialinijos uždraudė iš Anglijos į Kanarų salas vykusiam vyrui naudotis kompanijos paslaugomis po to, kai jis trukdė kitiems keleiviams, priekabiavo prie lėktuve esančių moterų ir galiausiai nualpo orlaivio tualete. Po skrydžio iš lėktuvo vyriškį išvedė ispanų policininkai, nors jam pavyko išvengti arešto, rašo „Yahoo Travel“.

Dar vienas vyriškis orlaivyje surengė tikrą pasirodymą – bandydamas patraukti greta sėdinčios keleivės dėmesį, jis užsitraukė draudimą skraidyti „Delta Airlines“ oro linijomis. 2011 m. gegužę vyras prieš skrydį padaugino alkoholio ir ėmė kalbinti šalia sėdinčią moterį, melagingai prisistatė oro pajėgų maršalu, prie jos kojos uždegė žiebtuvėlį manydamas, kad moteriai bus linksma ir melavo, kad gabenasi vamzdį su dujomis, kurį atidarius „visi užmigtų“. Kai moteris slapta informavo skrydžio palydovus apie keistą bendrakeleivį, lėktuvas buvo nukreiptas į Memfį, kur vyras buvo suimtas, o jam uždrausta visą gyvenimą skraidyti „Delta Airlines“ oro linijomis.

Legendinės grupės „Oasis“ narys Liamas Gallagheris 1998 m. sukėlė skandalą oro linijų bendrovės „Cathay Pacific“ skrydžio metu. Skrydžio iš Honkongo į Pertą metu grupės nariai lėktuve mėtė maisto produktus, plūdo kitus keleivius ir rūkė. Bet keisčiausia yra tai, kad L. Gallagheris skrydžio metu grasino pilotui paplotėliu. Kai kur nurodoma, kad vyras nusiminė negavęs norimo kepinio, kitur teigiama, kad jam nepatiko kepinių forma. Vienaip ar kitaip, šito pakako, kad jam būtų uždrausta keliauti šiomis oro linijomis iki gyvenimo pabaigos, praneša „Yahoo Travel“.

2012 m. „Air Canada“ keleivis Kankuno oro uoste tariamai pamišo dėl to, kad pavėlavo į lėktuvą, skrendantį į Monrealį. Keleivis tvirtino, kad jam buvo nurodytas netikslus laipinimo į lėktuvą laikas. Pasak „Air Canada“ atstovų, vyras buvo „agresyvus“ ir „užgauliai bei vulgariai“ kalbėjo su oro linijų darbuotojais, todėl jam buvo uždrausta keliauti šiomis avialinijomis.

Nors rūkyti lėktuvuose griežtai draudžia visos oro linijos, „Ryanair“ įrodė, kad nusižengti šiai taisyklei tikrai neleis. 2004 m. oro linijos pranešė, kad aštuoniems lėktuvuose rūkiusiems keleiviams visam gyvenimui uždraudė keliauti savo vykdomais skrydžiais, rašoma „Yahoo Travel“.

JAV skrydžių bendrovė „United“ pranešė apie vieno kompiuterių saugumo eksperto likimą, mat vyriškis viešai pasisakė, kad oro linijos yra pažeidžiamas nedorų programišių taikinys. Jis susilaukė nemalonaus „United“ dėmesio, kai savo tviterio paskyroje pajuokavo apie įsilaužimą į lėktuvo, kuriuo skrido šį balandį, kompiuterių sistemą.

Tačiau šis pokštas niekam nepasirodė juokingas – nusileidus lėktuvui, vyrą pasitiko FTB agentai. Jam buvo uždrausta skraidyti šių oro linijų vykdomais skrydžiais, rašo „Yahoo Travel“.

Žinomas modelis Naomi Campbell 2008 metais įniršo ant avialinijų „British Airways“ dėl dingusio bagažo. Dėl sukelto skandalo moteris gavo baudą, jai buvo skirtos 200 valandų viešųjų darbų ir uždrausta skraidyti „British Airways“ vykdomais skrydžiais. Tada buvo manoma, kad šis draudimas tęsis visą gyvenimą. Tačiau 2013 m. „Daily Mail“ pranešė, kad draudimas buvo panaikintas ir N. Campbell buvo vėl leista skristi „British Airways“ oro linijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt