Pasaulyje

2019.06.11 14:31

ES strateginė darbotvarkė: dėmesys piliečių apsaugai, ekonominei plėtrai ir klimato kaitai

ELTA2019.06.11 14:31

Europos Sąjunga sieks piliečių saugumo, kels ekonomiką, kovos su klimato kaita ir didins organizacijos indėlį į tarptautinę veiklą, skelbiama Europos Sąjungos strateginės darbotvarkės iki 2024 metų projekte, kurį cituoja dpa.

Dokumente išskiriami prioritetai, kuriais vadovautis turės nauja Europos Komisija, darbą perimsianti lapkritį.

Europos Sąjungos vadovų susitikimui, vyksiančiam kitą savaitę, paruoštame darbotvarkės projekte pabrėžiama, kad „pirmiausia reikia užtikrinti fizinės ES erdvės integralumą“ ir pasimokyti iš migrantų atplūdžio 2015–2016 metais pasekmių.

„Mums reikia žinoti ir sugebėti spręsti, kas įžengs į ES teritoriją“, skelbiama dokumente. Taip pat įsipareigojama kovoti su terorizmu, kibernetinėmis atakomis ir hibridiniu karu.

Darbotvarkės projekte pabrėžiama būtinybė spręsti klimato kaitos keliamą „grėsmę egzistencijai“.

Klimato kaitos problema per Europos Parlamento rinkimus buvo pagrindinis diskusijų objektas, nulėmęs, žaliųjų partijų organizacijoje pagausėjimą.

Vis dėlto, „Greenpeace“ grupė kritikavo ES, kad ši klimato krizę tik „mandagiai paminėjo“.

Europos vadovai jaučia spaudimą daug kalbėti apie klimato kaitą, bet jų darbotvarkės projektas tėra raktinių žodžių kolekcija, bet ne staigus atsakas į didžiausią žmonijai kylančią grėsmę“ – teigė „Greenpeace“ Europos Sąjungoje direktorius Jorgas Rissas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt