Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.11 13:22

Honkongas vėl ruošiasi masiškiems protestams

ELTA 2019.06.11 13:22

Honkongas ruošiasi dar vienai protesto bangai prieš pasiūlytą ekstradicijos į Kiniją įstatymą, skelbia „Reuters“. Protestai planuojami po to, kai miesto vadovė antradienį pažadėjo, kad įstatymas bus priimtas.

Pagal šį įstatymą Honkonge nusikaltę asmenys galėtų būti teisiami žemyninėje Kinijos dalyje.
Honkongo vadovė Carrie Lam neįvertino, kad jos užsispyrimas vykdyti įstatymą, nepaisant protestų, sukels daugelio Azijos finansinio telkinio atstovų susirūpinimą.

Žinomi verslo vadovai įspėjo, kad toliau plėtojamas įstatymo projektas gali gerokai sumažinti investuotojų pasitikėjimą Honkongo rinka, taip Honkongas prarastų savo konkurencinius privalumus.

Kelias Honkongo politines krizes nulėmęs ir daug prieštaravimų susilaukęs ekstradicijos įstatymo projektas bus antrą kartą svarstomas trečiadienį miesto Teisėkūros taryboje, kurią sudaro 70 atstovų.

Įstatymų leidyba yra kontroliuojama Pekino pusę palaikančios daugumos.

Žmogaus teisių grupės vardijo galimus kankinimus, savavalius sulaikymus, priverstinius prisipažinimus ir kitas su teisininkų veikla Kinijoje susijusias problemas, dėl kurių įstatymo projektas neturėtų būti priimtas.

Elektronine peticija paraginta 50 000 žmonių antradienio rytą susirinkti prie Teisėkūros tarybos ir pasilikti iki trečiadienio, kai Kinijos valdomame mieste vyks dar daugiau protestų ir bus bandoma įtikinti miesto vadovę C. Lam atsistatydinti.  

Streikuoti žada maždaug 2000 daugiausiai mažmeninės prekybos vietų – restoranų, parduotuvių, knygynų.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi