Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.11 12:43

Kinija reikalauja, kad JAV „liautųsi kištis“ į Honkongo reikalus

BNS 2019.06.11 12:43

Pekinas antradienį pasmerkė tai, ką pavadino „neatsakingais ir klaidingais“ Vašingtono komentarais apie Honkongo teisės akto projektą, leidžiantį išduoti žmones į pagrindinę Kinijos teritorijos dalį, JAV išreiškus susirūpinimą dėl to įstatymo.

„Reikalaujame, kad JAV pusė... būtų atsargi ir bet kokia forma liautųsi kištis į Honkongo reikalus bei Kinijos vidaus reikalus“, – per eilinę spaudos konferenciją pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Geng Shuangas.

Honkongo lyderė Carrie Lam stūmė įstatymą nepaisydama žmogaus teisių gynėjų ir verslo grupių kritikos. Oponentai sako, kad Kinijos teisinė sistema neužtikrins tokių pačių teisių atsakovams kaip pusiau autonominiame Honkonge.

Išvakarėse C. Lam paneigė, jog ignoruoja visuomenės nepasitenkinimą įstatymu, ir pabrėžė, kad jos administracija jau padarė didelių nuolaidų, siekdama užtikrinti unikalias Honkongo laisves.

Be to, jos teigimu, teisės akte numatytos tarptautinius standartus atitinkančios tam tikros apsaugos priemonės, skirtos apsaugoti žmogaus teises.

„Aš ir mano komanda neignoravome jokių nuomonių, išreikštų dėl šio labai svarbaus teisės akto. Klausėmės ir klausomės labai atidžiai“, – tvirtino Honkongo lyderė.

Buvusi britų kolonija Honkongas 1997 metais buvo grąžintas Kinijai, bet 50-čiai metų išsaugojo teisę į savo socialines, teisines ir politines sistemas pagal modelį „viena šalis, dvi sistemos“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi