Pasaulyje

2019.06.11 11:06

Kazachstano policininkai sumušė žurnalistą, pranešinėjusį apie protestus

ELTA2019.06.11 11:06

Kazachstano policininkai sumušė žurnalistą, pranešinėjusį apie protestus, kilusius po to, kai Kasymas Žomartas Tokajevas buvo patvirtintas Kazachstano prezidento rinkimų laimėtoju.

K. Ž. Tokajevas, kuris yra ištikimas prieš kelis mėnesius atsistatydinusio ilgamečio Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo sąjungininkas, sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose gavo 71 proc. balsų. Tačiau rinkimus aptemdė žiaurus policijos elgesys su protestuotojais ir dažni balsavimo pažeidimai.

Vėlai pirmadienį policininkai sumušė privačios naujienų agentūros „Tengri News“ žurnalistą Šokaną Alchabajevą, kuris bandė nufilmuoti, kaip policija sulaiko protestuotojus.

„Policijos pareigūnai bandė sutrukdyti „Tengrinews.kz“ žurnalistui filmuoti, tada bandė atimti iš jo telefoną ir trenkė jam kelis kartus“, - anksti antradienį skelbė „Tengrinews“.

Paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti sužalotas Š. Alchabajevas. Žurnalistas teigė, kad policijos pareigūnai smūgiavo jį, kai jis filmavo prieš protestuotojus nukreiptą policijos operaciją didžiausiame Kazachstano mieste – Almatoje.

Kaip pranešama, policija ir kariuomenė užtvėrė kelią aplink Sairano autobusų stotį, kai bandė sulaikyti šimtus protestuotojų, skandavusių „Pabusk, kazache“ ir kitus šūkius.

Kelių šimtų žmonių protestas kilo po to, kai buvo sulaikytas populiarus poetas Rinatas Zaitovas, kuris pareiškė savo protestą prieš K. Ž. Tokajevo pergalę prezidento rinkimuose. Keliems šimtams protestuotojų susirinkus prie policijos nuovados, kur buvo laikomas R. Zaitovas, poetas buvo paleistas. Tačiau protestai tęsėsi ir toliau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt