Pasaulyje

2019.06.11 10:23

Po kaltinimų antisemitizmu „The New York Times“ nebeskelbs politinių karikatūrų

BNS 2019.06.11 10:23

JAV laikraštis „The New York Times“, prieš kelias savaites atsiprašęs už tai, kad publikavo Izraelio premjero Benjamino Netanyahu šaržą, daugelio palaikytą antisemitiniu, pirmadienį informavo, kad savo tarptautinėje versijoje nebeskelbs kasdienių politinių karikatūrų.

Balandį publikuotame piešinyje B. Netanyahu vaizduojamas kaip šuo vedlys, dėvintis antkaklį su Davido žvaigžde ir vedantis aklą JAV prezidentą Donaldą Trumpą, užsidėjusį kipą – viršugalvį dengiančią žydišką kepuraitę.

Ši karikatūra išprovokavo didžiulį žydų bendruomenės pasipiktinimą, o Izraelio ambasadorius prie Jungtinių Tautų palygino tą piešinį su nacistų propagandos leidinyje „Der Sturmer“ skelbtu turiniu.

„The New York Times“ redaktorius Jamesas Bennetas pareiškė, kad laikraštis jau metus planavo nebeskelbti politinių karikatūrų tarptautinėje spausdintoje leidinio versijoje, kaip ir JAV leidime.

Toks sprendimas įsigalios liepos 1 dieną, pirmadienį išplatintame pareiškime nurodė J. Bennetas.

Tuo metu Patrickas Chappatte`as, vienas iš pagrindinių dienraščio karikatūristų, atskleidė, kad sprendimas yra tiesiogiai susijęs su B. Netanyahu šaržu.

Jis pasmerkė šio aistras pakursčiusio piešinio publikavimą, bet išreiškė susirūpinimą, kad žiniasklaida vis dažniau nusileidžia ginčuose, susidūrus su politiniu spaudimu ir „moralistų minių“ kritika socialiniuose tinkluose.

„Per pastaruosius kelerius metus dalis geriausių karikatūristų... neteko savo pareigų, nes jų leidėjai nusprendė, kad jų darbuose pernelyg griežtai kritikuojamas Trumpas. Galbūt turime pradėti nerimauti“, – savo asmeniniame tinklalapyje parašė P. Chappatte`as.

Anot J. Benneto, „The New York Times“ tikisi ir toliau bendradarbiauti su P. Chappatte`u ir jo kolega Heng Kim Songu įgyvendinant kitus projektus.

Laikraščio leidėjas Arthuras Greggas Sulzbergeris gegužę paskelbė, kad B. Netanyahu karikatūrą leidęs publikuoti redaktorius bus nubaustas.