Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.11 10:09

Budapešte pradėta nuskendusio turistinio laivo iškėlimo operacija, rasti dingusiųjų palaikai

atnaujinta 11.14
BNS 2019.06.11 10:09

Vengrijos policija antradienį iškėlė į paviršių Dunojuje praėjusį mėnesį nuskendusį turistinį laivą, jame buvo rasti keli žuvusiųjų kūnai.

Ekskursijų laivui „Hableany“ (Undinėlė) gegužės 29-osios vakarą susidūrus su didesniu upių kruiziniu laivu ir per kelias sekundes nuskendus, žuvo 20 turistų, o dar aštuoni žmonės tebelaikomi dingusiais.

Septynis keleivius pavyko išgelbėti. Laive buvo daugiausia turistai iš Pietų Korėjos.

Narams iki šiol nepavyko patekti į nuskendusio laivo vidų dėl stiprios srovės Dunojuje, be to, po kelias savaites besitęsusio lietaus upė buvo patvinusi.

Didžiulis kranas, baržos ir gelbėtojų komandos paryčiais dirbo šalia Budapešto Margaritos tilto, prie kurio gegužės 29 dieną nuskendo ekskursijų laivas „Hableany“.

Per gelbėjimo operaciją prie laivo buvo tvirtinami trosai, kad vėliau jį būtų galima iškelti iš upės kranu.

Per iškėlimo operaciją buvo matoma „Hableany“ viršutinė dalis ir plūduriuojančios gelbėjimosi liemenės.

Narai apžiūrėjo laivą, ieškodami daugiau aukų. Gelbėtojai savo ruožtu nunešė ant neštuvų padėtus keturis maišus su kūnais į netoliese laukusį nedidelį policijos laivą.

Policijos pareigūnai vykdo baudžiamąjį tyrimą ir aiškinasi, dėl kokios priežasties įvyko nelaimė.

Anksčiau šį mėnesį buvo sulaikytas Budapešto centre Dunojaus upėje į „Hableany“ įsirėžusio laivo „Viking Sigyn“ kapitonas.

64 metų ukrainietis, įvardijamas kaip Jurijus C., buvo sulaikytas dėl įtarimų „sukėlus pavojų vandens eismui, lėmusį kelias žūtis“, tuomet pranešė policija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi