Pasaulyje

2019.06.10 21:24

Ant Manhatano dangoraižio stogo dužo sraigtasparnis, žuvo pilotas

atnaujinta 00.11
LRT.lt 2019.06.10 21:24

Nelaimė Amerikoje – ant daugiaaukščio Manhatane, Niujorke, nukrito sraigtasparnis, skelbia CNN. Žuvo vienas žmogus.

Pirmadienio vakarą apie nelaimę pranešė Niujorko priešgaisrinės tarnybos.

Pirminiais duomenimis, nelaimės metu žuvo sraigtasparnio pilotas, jis skrido vienas. Tai patvirtino Niujorko Priešgaisrinės apsaugos departamentas. Piloto tapatybė vis dar nenustatyta.

Niujorko meras Billas de Blasio teigė, kad nėra jokių požymių, kad pirmadienį įvykusi sraigtasparnio avarija būtų siejama su teroro aktu. Spaudos konferencijoje jis taip pat pranešė, kad kitų sužeistųjų nėra.

Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo teigia, kad sraigtasparnis rėžėsi į pastato stogą, kilo gaisras. Anot jo, nelaimė įvyko, kai sraigtasparnis bandė leistis avariniu būdu, rašo skynews.

Iš dangoraižio buvo evakuoti žmonės. „Pastatas buvo sėkmingai evakuotas kartu su visais darbuotojais. Situacija yra valdoma“, – sakė pagrindinis pastato nuomininkas. 

Kaip rašo „New York Post“, 54 aukštų pastato viršuje nėra nusileidimo aikštelės, todėl neaišku, kodėl pilotas mėgino ant jo leistis.

„Mes jautėme, kaip pastatas sujudėjo. Jautėsi taip, lyg kažkas trenkėsi ar kliudė jį“, – leidiniui sakė trečiame aukšte dirbantis kompiuterių specialistas. 

Pareigūnų teigimu, sraigtasparnis ore išbuvo vos 11 minučių. „Apie 13 val. 32 min. popiet, sraigtasparnis pakilo nuo pakilimo tako ir po 11 minučių krito ant dangoraižio stogo“, – sakė policijos komisaras Jamesas O‘Neilis.

Nelaimės dieną Niujorke smarkiai lijo, ore tvyrojo rūkas. Policijos pareigūnai bando išsiaiškinti, kodėl sraigtasparnis pakilo ir skrido tokią debesuotą dieną.

Baltieji rūmai nurodė, kad prezidentas Donaldas Trumpas buvo informuotas apie įvykį ir stebi padėtį. Gelbėjimo operaciją prezidentas įvardijo kaip „fenomenalų darbą“.

Nelaimė įvyko netoli bene garsiausio Niujorko statinio „Empire State Building“.