Pasaulyje

2019.06.10 13:26

Nudžiūvo Trumpo ir Macrono pasodintas medis, simbolizavęs valstybių ryšį

LRT.lt 2019.06.10 13:26

Prie Baltųjų rūmų JAV ir Prancūzijos prezidentų pasodintas medis nudžiūvo. Klevas, atkeliavęs iš Belleau miško, kur Pirmojo pasaulinio karo metu mūšyje žuvo virš 1,8 tūkst. amerikiečių, simbolizavo abiejų valstybių ryšius, rašo „The Guardian“.

Klevą JAV prezidentui Donaldui Trumpui padovanojo Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas savo vizito po JAV metu. Tada tviteryje Prancūzijos prezidentas rašė: „Prieš 100 metų amerikiečių kariai kovėsi Prancūzijoje, Belleau, kad apgintų mūsų laisvę. Šis klevas (mano dovana @realDonaldTrump) primins šiuos mus jungiančius ryšius Baltuosiuose rūmuose.”

Tačiau Prancūzijos ir JAV santykiai nėra itin geri, valstybių vadovų požiūris skiriasi daugelyje sričių, tokių kaip kova su klimato kaita ar santykiai su Iranu.

Medį D. Trumpas ir E. Macronas Baltųjų rūmų kaimynystėje pasodino praėjusių metų kovą, per Prancūzijos prezidento vizitą šalyje. Tiesa, netrukus jis iš ten dingo, nes buvo karantinuotas. „Tai būtinas karantinas, kuris taikomas bet kokiam gyvam organizmui, importuotam į JAV“, – tada tviteryje rašė Prancūzijos ambasadorius JAV Gerardas Araudas.

Vėliau, klevas buvo grąžintas į savo vietą. Apie simbolinio medelio suprastėjusią būklę pirmą kartą buvo pranešta praėjusią savaitę. Dabar „The Guardian“ žiniomis, great Baltųjų rūmų įkastas klevas nudžiūvo.