Pasaulyje

2019.06.10 11:16

Egiptas gali reikalauti grąžinti Tutanchamono biustą, kurį ruošiamasi parduoti aukcione

ELTA 2019.06.10 11:16

Egiptas gali pareikalauti, kad Didžioji Britanija grąžintų faraono Tutanchamono akmeninį biustą, kurį numatomą išstatyti aukcionų namų „Christie's“ varžytinėse Londone liepos 4 d.

Tai pirmadienį pranešė televizijos kanalas ABC, remdamasis žinomu egiptiečių archeologu Zahiu Hawassu.

Skulptūra, kurios amžius – daugiau kaip 3 tūkstančiai metų, vaizduoja Tutanchamoną Saulės dievo Amono pavidalu.

Manoma, kad ji stovėjo garsiojoje Karnako šventykloje Luksore. Laikraščio „The Financial Times“ duomenimis, biustas vertinamas 4 milijonais svarų sterlingų (4,5 milijono eurų).

Šiuo metu artefaktas yra privačioje kolekcijoje.

„Labai tikėtina, kad biustas buvo pagrobtas iš Karnako šventyklos. „Christie`s“ negali įrodyti, kad turi teisę disponuoti skulptūra“, – sakė kanalui Z. Hawassas. Archeologas įsitikinęs, jog Egiptas turi „etinę teisę“ susigrąžinti faraono biustą.

Kaip pažymi ABC, Z. Hawassas jau ne pirmą kartą pasisako už Egipto kultūros vertybių grąžinimą į tėvynę. „Mes niekam neleisime pardavinėti Egipto senybių“, – pareiškė jis.

Egipto senybių ministerija pradėjo tyrimą dėl numatomo biusto pardavimo, ketindama imtis visų reikiamų teisinių priemonių skulptūrai atgauti, praneša kanalas. Aukcionų namai „Christie`s“ kol kas nepateikė komentarų šiuo klausimu.