Pasaulyje

2019.06.10 09:47

Ieškant naujo Britanijos premjero – visas dėmesys į „Brexito“ sprendimą

„Brexitas“ vyrauja pretedentų užimti Didžiosios Britanijos konservatorių partijos lyderio ir šalies premjero postus varžybose.

Vienas iš kandidatų, užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas televizijai „Sky News“ pareiškė – esą Vokietijos kanclerė Angela Merkel jam užsiminusi, kad Europos Sąjunga galėtų iš naujo derėtis dėl „Brexito“ sąlygų.

Vienas iš keliolikos kandidatų pakeiisti iš konservatorių lyderio posto pasitraukusią Theresą May tvirtina apie tai su A. Merkel kalbėjęs per sąjungininkų pajėgų išsilaipinimo Normandijoje Antrojo pasaulinio karo metu 75-mečio minėjimą.

J. Huntas išsamiau neaiškino, ar A. Merkel kalbėjo apie susitarimą, kurio keitimą Briuselis iki šiol laikė nerealiu, ar apie teisiškai neįpareigojančią deklaraciją dėl ateities santykių.

Borisas Johnsonas, kuris laikomas realiausiu liepos pabaigoje turinčių baigtis varžybų nugalėtoju, interviu „Sunday Times“ pareiškė, kad, tapęs premjeru, atsisakytų mokėti maždaug 40 mlrd. eurų „Brexito“ mokestį, jei Europos Sąjunga nesutiks keisti skyrybų sąlygų.

„Borisas Johnsonas turėtų laimėti rinkimus, nes jis kalba tai, ką Konservatorių partijos nariai nori girdėti, ypač tie, kurie nori „Brexito“ be susitarimo. Ar jam tai pavyks įgyvendinti – kitas klausimas. Parlamente tebėra opozicija prieš „Brexitą“ neturint susitarimo, bet, manau, B. Johnsonas ir kai kurie kiti nori pereiti tą tiltą, jeigu jį pasieks“, – sakė Karalienės Marijos universiteto Londone profesorius Timas Bale`as.

Plačiau žiūrėkite reporataže nuo 3:45 min.