Pasaulyje

2019.06.09 16:22

Popiežius Pranciškus: kuo daugiau socialinės žiniasklaidos, tuo nesocialesni tampame

BNS2019.06.09 16:22

Popiežius Pranciškus sekmadienį skundėsi dėl socialinės žiniasklaidos nulemtos „įžeidimų kultūros“ ir perspėjo nesigriebti nacionalizmo bei kitų idėjų, prieštaraujančių krikščioniškai misijai skatinti darną.

Savo homilijoje per Sekminių mišias Šv. Petro aikštėje Pranciškus taip pat skundėsi, kad „kuo daugiau naudojamės socialine žiniasklaida, tuo mažiau socialūs tampame“.

„Šiandienos pasaulyje darnos trūkumas nuvedė prie didelio susiskaldymo, – sakė Pranciškus. – Yra tokių, kurie turi per daug, ir tokių, kurie neturi nieko, tokių, kurie nori gyventi iki šimto (metų), ir tokių, kurie net negali gimti.“

Jis perspėjo dėl pagundos laikytis „savo mažos grupės, dalykų ir žmonių, kuriuos mėgstame“, ir sakė, kad „nuo gūžtos iki sektos yra tik mažas žingsnis, net ir Bažnyčioje“.

Pasak popiežiaus, „šiais laikais madinga svaidytis būdvardžiais ir, deja, net įžeidimais“, o tai prilygsta „įžeidimų kultūrai“. Jis rekomendavo atsakyti „į pyktį gerumu, į šaukimą tyla, į gandus malda, į pralaimėjimo politiką padrąsinimu“.

Jis taip pat perspėjo Katalikų Bažnyčią neapleisti savo misijos skleisti džiaugsmą ir netapti organizacija, kurios misija būtų propaganda.

Po mišių Vatikanas paskelbė popiežiaus žinią apie Bažnyčios misiją pasaulyje. Atkartodamas prieš šimtą metų, iškart po Pirmojo pasaulinio karo, pareikštą popiežiaus Benedikto XV raginimą, Pranciškus skatina „padaryti galą visoms nacionalizmo ir etnocentrizmo formoms“.

Apibrėždamas Bažnyčios misiją šiandien popiežius sakė: „Niekas neturi likti užsidaręs egocentrizme.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.