Pasaulyje

2019.06.09 14:58

Honkongo gatves užliejo protestuojančių žmonių jūra

BNS 2019.06.09 14:58

Honkongo centrą sekmadienį užliejo demonstrantai, protestuojantys prieš vyriausybės remiamą įstatymą, pagal kurį žmones būtų galima išduoti į pagrindinę Kinijos teritorijos dalį apkaltinti.

Didžiulis protestas surengtas trys dienos prieš tai, kai Honkongo vyriausybė planuoja pateikti įstatymo projektą visam parlamentui, apeidama procesą komitetuose. Taip vyriausybė siekia teisės akto priėmimo iki mėnesio pabaigos.

Honkongo lyderė Carrie Lam stūmė įstatymą nepaisydama žmogaus teisių gynėjų ir verslo grupių kritikos. Oponentai sako, kad Kinijos teisinė sistema neužtikrins tokių pačių teisių atsakovams kaip pusiau autonominiame Honkonge.

„Ką galime padaryti, kad Carrie Lam klausytųsi mūsų, kiek žmonių turi išeiti, kad ji apsigalvotų ir klausytųsi visuomenės?“ – klausė proteste dalyvavusi 24 metų biuro darbuotoja Miu Wong.

Buvusi britų kolonija Honkongas 1997 metais buvo grąžinta Kinijai, bet 50-iai metų išsaugojo teisę į savo socialines, teisines ir politines sistemas pagal modelį „viena šalis, dvi sistemos“.