Pasaulyje

2019.06.09 12:59

Meksikos prezidentas Trumpui paaiškino, kad jam ne grūmojo, o mojavo

BNS2019.06.09 12:59

Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras sekmadienį pareiškė, kad per pokalbį telefonu su JAV lyderiu Donaldu Trumpu pasiūlė plėtoti draugiškus abiejų šalių santykius, ir patvirtino, kad yra pasirengęs dialogui.

„Aš jam pasakiau, kad pranešiu, kada būsiu Tichuanoje, kad ne grūmojau jam kumščiu, o pamojavau ranka atviru delnu“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Meksikos prezidentas.

Šį įrašą jis paskelbė Tichuanos mieste Žemutinės Kalifornijos valstijoje JAV pasienyje, kur planuojamas paramos susitarimui su Vašingtonu mitingas.

Anksčiau D. Trumpas pareiškė atsisakantis minties įvesti muito mokesčius Meksikai, nes susitarė su ja dėl kovos su nelegalia migracija.

„Man malonu jus informuoti, kad Jungtinės Amerikos Valstijos pasirašė sutartį su Meksika. Dėl šios priežasties muitai, kuriuos JAV pirmadienį turėjo įvesti Meksikai, neribotam laikui suspenduojami“, – per „Twitter“ parašė D. Trumpas, sugrįžęs iš kelionės po Europą.

„Meksika savo ruožtu sutiko imtis griežtų priemonių, kad sumažintų migracijos per Meksiką ir mūsų pietinę sieną antplūdį. Tai daroma siekiant smarkiai sumažinti arba eliminuoti neteisėtą migraciją iš Meksikos į Jungtines Valstijas“, – pridūrė jis.

Pasak prezidento, šios priemonės sudarys sąlygas reikšmingai sumažinti arba išvis sustabdyti nelegalių migrantų srautą į JAV per Meksikos teritoriją. „Susitarimo detales netrukus paskelbs Valstybės departamentas“, – pridūrė D. Trumpas.

Anksčiau JAV prezidentas grasino Meksikai vis griežtesniais tarifais, jei šios šalies valdžia nesiims ryžtingų veiksmų prieš nelegalią migraciją. Meksikas sutiko derėtis šiuo klausimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.