Pasaulyje

2019.06.09 09:07

Albanijos prezidentas atšaukė birželio pabaigoje turėjusius įvykti municipalinius rinkimus

ELTA 2019.06.09 09:07

Albanijos prezidentas Iliras Meta šeštadienį atšaukė municipalinius rinkimus, turėjusius įvykti birželio 30 d., praneša „The Associated Press“.

Anksčiau I. Meta sakė esąs pasirengęs pakeisti rinkimų datą, „atsižvelgdamas į politinių jėgų pareikštą valią“. Prezidentas taip pat teigė esąs pasirengęs atsistatydinti, jeigu tai padės sureguliuoti politinę krizę šalyje.

Šeštadienį I. Meta priėmė sprendimą atšaukti rinkimus. Pasak jo, „dabartinės aplinkybės neleidžia užtikrinti sąlygų, reikalingų tikrai demokratiniams ir visaverčiams rinkimams“. Prezidentas žadėjo pirmadienį išsamiau paaiškinti savo sprendimą.

Kaip praneša AP, šeštadienį Tiranoje keli tūkstančiai opozicijos šalininkų dalyvavo protesto akcijoje prieš dabartinę vyriausybę. Demonstrantai naudojo dūminius sprogalus, petardas ir padegamuosius mišinius. Policija turėjo vaikyti juos vandens patrankomis ir ašarinėmis dujomis.

Anksčiau Albanijos prezidentas ne kartą ragino konfliktuojančias puses - Lulzimo Bashos opozicinę Demokratų partiją (DP) ir šalies ministrą pirmininką Edį Ramą – susitaikyti. Gegužės pabaigoje DP lyderis, ne kartą žadėjęs boikotuoti municipalinius rinkimus, atsisakė vesti derybas su premjeru ir pareiškė, kad šio atsistatydinimas yra „būtina sąlyga“.

Nuo metų pradžios Tiranoje įvyko kelios protesto akcijos, per kurias buvo sulaikyta daugiau kaip 50 žmonių. L. Bashos vadovaujama opozicija reikalauja, kad vyriausybė atsistatydintų.