Pasaulyje

2019.06.08 15:24

Vienas pagrindinių kandidatų į britų premjero postą prisipažino vartojęs kokainą

ELTA 2019.06.08 15:24

Vienas pagrindinių kandidatų pakeisti Theresą May Jungtinės Karalystės (JK) premjero poste Michaelas Gove'as pripažino prieš du dešimtmečius vartojęs kokainą.

Aplinkos sekretorius M. Gove'as tikino apgailestaujantis dėl tokių savo poelgių.

„Maždaug prieš 20 metų, kai dar nebuvau vedęs, vartojau narkotikus“, – „Daily Mail“ sakė M. Gove'as, pridurdamas, kad tai vyko „keliskart įvairiuose renginiuose“.

„Aš labai to gailiuosi. Narkotikai žaloja gyvybes, tai buvo klaida“, – kalbėjo jis.

51 metų amžiaus konservatorių narys tikino buvęs „jaunas žurnalistas“, kai nusprendė pabandyti kokaino. Pasak jo, tuo metu jis dar nė nesvarstė apie karjerą politikoje.

„Žiūriu atgal ir galvoju, verčiau nebūčiau to daręs. Bet nemanau, kad praeities klaidos tave diskvalifikuoja. Žinoma, mano kolegos parlamente ir konservatorių partijos nariai turės nuspręsti, ar aš galiu būti jų lyderiu“, – kalbėjo M. Gove'as.

Th. May oficialiai pasitraukė iš konservatorių partijos pirmininkės pareigų penktadienį, taip pradėdama kovą dėl partijos pirmininko ir naujojo premjero posto.

Pagrindiniu favoritu šiose lenktynėse yra laikomas buvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, kuris neigė kada nors vartojęs narkotikus. Tuo tarpu keli kiti kandidatai į premjero postą, kaip dabartinis užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas ir buvęs „Brexito“ reikalų sekretorius Dominicas Raabas anksčiau taip pat yra prisipažinę, kad vartojo narkotikus, tiesa, ne kokainą, o kanapes.