Pasaulyje

2019.06.08 12:56

Guaido: nėra numatyta naujų derybų dėl Venesuelos krizės

ELTA 2019.06.08 12:56

Laikinuoju prezidentu pasiskelbęs Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido pareiškė, kad Norvegijos bandymai moderuoti derybas tarp jo ir prezidento Nicolo Maduro užstrigo, o naujos derybos esą nėra planuojamos.

„Šiuo metu nėra numatyta jokių susitikimų“, – Venesueloje šiaurėje, Valensijos mieste kalbėjo J. Guaido.

J. Guaido ir N. Maduro atstovai praeitą savaitę buvo susitikę Osle, kur bandė išspręsti Venesuelos politinę krizę, prasidėjusią, kai sausį J. Guaido pasiskelbė laikinuoju prezidentu.

Daugiau nei 50 valstybių, įskaitant ir JAV, Venesuelos vadovu pripažintas J. Guaido tikino, kad derybų tikslas yra sukurti pereinamąją valdžią ir suorganizuoti laisvus rinkimus.

„Jei derybos nepriveda prie šių tikslų, jos yra bevertės“, – pareiškė J. Guaido, pabrėždamas, kad jis pats praneš, kai bus numatytas naujas derybų ratas.

J. Guaido taip pat atsakė į JAV valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo pasakymus, kad nesutarimai Venesuelos opozicijos viduje kenkia bandymams nuversti N. Madurą.

„Kalbant apie tai, ką sakė valstybės sekretorius Pompeo, taip, čia turime skirtumų, žinoma, jų visada turėjome“, – teigė J. Guaido.
Tačiau, greit pridūrė jis, Venesuelos opozicija su skirtumais viduje susitvarko, „nes esame susivieniję dėl vieno tikslo.“