Pasaulyje

2019.06.07 21:15

Rusija planuoja po dviejų mėnesių pristatyti Turkijai raketų sistemas

ELTA2019.06.07 21:15

Rusija po dviejų mėnesių ruošiasi pradėti pristatinėti Turkijai oro erdvės gynybos sistemas S-400, penktadienį informavo rusų valstybinio karinės ir civilinės pramonės konglomerato „Rostech“ vadovas.

„Kalbant apie turkus, viskas vyksta pagal grafiką. Tikiuosi, kad pradėsime pristatinėti maždaug po dviejų mėnesių“, – sakė Sergejus Čemezovas. Jo žodžius citavo Rusijos naujienų agentūros.

„Kreditorių pinigai buvo išleisti, technologijos buvo pagamintos. Mes taip pat baigėme ruošti visus kariškius“, – pažymėjo S. Čemezovas.

Dėl Ankaros sprendimo įsigyti rusiškų raketų sistemų paaštrėjo jos santykiai su JAV, o Pentagono pareigūnai perspėjo, kad šios NATO narės, taip pat planuojančios įsigyti iš JAV naikintuvų F-35, laukia „skaudžios pasekmės“.

Vašingtonas norėjo, kad Turkija vietoje S-400 nusipirktų amerikietiškų raketų sistemų „Patriot“, tačiau Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, jog Maskvos pasiūlymas buvo geresnis.

Šią savaitę jis sakė, kad Turkija „pasiryžusi“ pirkti rusišką ginkluotę.

Kaip pranešė rusų naujienų agentūros, sudarytas sandoris susijęs su keturių raketų kompleksų pirkimu už 2,5 mlrd. JAV dolerių (2,2 mlrd. eurų).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt