Pasaulyje

2019.06.07 16:06

Rusija apkaltino JAV kreiserį pavojingais manevrais

BNS2019.06.07 16:06

Rusija penktadienį pareiškė, kad vienas JAV karinių jūrų pajėgų laivas pavojingai manevravo šalia jos karo laivo Rytų Kinijos jūroje ir buvo priartėjęs prie jo vos 50 metrų atstumu.

Amerikiečių raketinis kreiseris „USS Chancellorsville“ anksti penktadienį netikėtai pasuko, plaukdamas šalia Rusijos kovos su povandeniniais laivais laivo „Admiral Vinogradov“ ir pavojingai kirto jo kurso liniją, pranešė naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi Rusijos Ramiojo vandenyno informacija.

Laivai prasilenkė vos 50 metrų atstumu, nurodė laivynas.

Rusijos laivas turėjo imtis išvengiamųjų manevrų, kad nesusidurtų su amerikiečių kreiseriu. Per šį incidentą „Admiral Vinogradov“ pasiuntė protesto žinutę „Chancellorsville“ vadams.

Buvęs Rusijos karinių jūrų pajėgų vyriausiojo štabo viršininkas admirolas Viktoras Kravčenka, kalbėdamasis su „Interfax“, apkaltino JAV „chuliganizmu“.

Rusija ir JAV neretai apkaltina viena kitą pavojingais manevrais jūroje arba ore.

2016 metų birželį Maskva ir Vašingtonas pažėrė abipusių kaltinimų, kai jų kariniai laivai pavojingai prasilenkė Viduržemio jūros rytinėje dalyje.

Po mėnesio JAV apkaltino Rusiją, kad jos kitas karo laivas atliko „agresyvių“ ir „padrikų“ manevrų tuose pačiuose vandenyse.

Abi šalys taip pat reguliariai skundžiasi, kad jų lėktuvai skraido pernelyg arti svetimos oro erdvės.

Gegužę JAV naikintuvai perėmė šešis Rusijos karinius lėktuvus tarptautinėje oro erdvėje į vakarus nuo Aliaskos ir juos lydėjo, kol orlaiviai paliko tą teritoriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.