Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.07 15:42

V. Putinas: yra bandoma išstumti „Huawei“ iš pasaulio rinkos

ELTA 2019.06.07 15:42

Vakarų veiksmai prieš kinų telekomunikacijų milžiną „Huawei“ yra bandymas išstumti bendrovę iš pasaulio rinkos, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Situacija su „Huawei“, kurią bandoma ne tiesiog patraukti, bet visai be ceremonijų išstumti iš pasaulio rinkos. Kai kur tai jau yra vadinama pirmuoju skaitmeninės epochos technologiniu karu“, – Sankt Peterburgo ekonomikos forume kalbėjo V. Putinas.

Pasak jo, skaitmeninimas turėtų plėsti horizontus visų tų, kurie yra atviri permainoms, tačiau esą „ir čia, deja, atsiranda barjerų“.

„Įvedami tiesioginiai draudimai įsigyti technologinio turto, priėjome iki to, kad net švietimo srityje ribojamas užsienio studentų priėmimas į vienas ar kitas specialybes. Tai, tiesą sakant, visai netelpa galvoje“, – sakė V. Putinas.

Rusijos lyderio teigimu, rinkos monopolizacija yra esminė nestabilumo pasaulyje priežastis. „Monopolija visada reiškia pelno koncentraciją mažumoje visų kitų sąskaita. Šiuo atžvilgiu bandymai monopolizuoti naująją technologijų bangą, apriboti prieigą prie jos vaisių sukelia visai kitokio lygio pasaulinę nelygybę tiek tarp valstybių ir regionų, tiek ir valstybių viduje. O tai, žinoma, ir yra pagrindinis nestabilumo šaltinis“, – teigė V. Putinas.

„Huawei" pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei“ priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei", tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi