Pasaulyje

2019.06.07 10:20

JAV demokratų lyderė: norėčiau matyti Trumpą kalėjime

ELTA2019.06.07 10:20

JAV opozicijos lyderė Nancy Pelosi viename savo demokratų partijos atstovų susitikime pareiškė, jog labiausiai norėtų prezidentą Donaldą Trumpą matyti kalėjime. JAV portalas „Politico“ ketvirtadienį citavo N. Pelosi: „Aš nenoriu apkaltos proceso prieš jį, aš noriu matyti jį kalėjime“.

Taip demokratų lyderė Atstovų Rūmuose kalbėjo antradienį per posėdį su komitetų pirmininkais. Jame ji priešinosi Teisingumo komiteto pirmininko Jerry'io Nadlerio reikalavimui pradėti tyrimą, kad būtų galima ruoštis apkaltos procesui.

„Politico“ cituoti N. Pelosi žodžiai atitinkamą ligšiolinę jos poziciją, kad ne Kongresas apkaltos procese, o rinkėjai kitais metais turi nuspęsti, ar D. Trumpas lieka poste, ar ne. N. Pelosi nori, kad, jei D. Trumpas pralaimės 2020 metų lapkritį vyksiančius rinkimus, juo susidomėtų teisėsauga. Remiantis konstitucija, pareigas einančiam prezidentui kaltinimai negali būti pateikti.

Balandį paskelbus tyrimo ataskaitą dėl vadinamosios Rusijos aferos, Demokratų partijoje bei kitų kongresmenų gretose suaktyvėjo reikalavimai pradėti D. Trumpo apkaltą. Tačiau N. Pelosi apkaltą atmeta ir dėl to, kad ji gali padėti D. Trumpui mobilizuoti savo šalininkus rinkimams.

Specialusis tyrėjas Robertas Muelleris per beveik dvejus metus trukusį tyrimą nerado pakankami įrodymų, kad D. Trumpo rinkimų komanda per 2016-ųjų rinkimų kampaniją buvo susimokiusi su Rusija. Tačiau jis aiškiai neišteisino prezidento dėl įtarimų trukdžius teisingumui.

Demokratai, turėdami daugumą Atstovų Rūmuose, gali spręsti dėl galimo apkaltos proceso pradėjimo. Tačiau sprendimą dėl prezidento nušalinimo turėtų priimti Senatas, kur daugumą turi D. Trumpo respublikonai. Kad prezidentas būtų nušalintas, turi pritarti du trečdaliai senatorių. Šiuo metu tai sunkiai tikėtina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.