Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.07 08:29

Per LGBT eitynes Jeruzalėje sulaikyti 49 asmenys

ELTA, LRT.lt 2019.06.07 08:29

Tūkstančiai izraeliečių ketvirtadienį Jeruzalėje dalyvavo homoseksualų parade. Jie reikalavo lygių teisių gėjams, lesbietėms, biseksualams ir transseksualams (LGBT). Pasak policijos atstovo, mieste buvo sutelkta 2 500 pareigūnų.

Per paradą sulaikyti 49 asmenys, rašo haaretz.com, tarp jų – vyras, turėjęs su savimi peilį.

Prieš ketverius metus kitas griežtų religinių pažiūrų žydas per eitynes Jeruzalėje padūrė 16-metę, teismas vėliau žudikui skyrė kalėjimo iki gyvos galvos bausmę plius dar 31 metus, mat jis jau 2005-aisiais per gėjų paradą Jeruzalėje švaistėsi peiliu.

Šių metų renginio moto buvo „Viena bendruomenė – daug veidų“. Jeruzalėje vyko ir priešiška demonstracija, kurią organizavo kraštutinių dešiniųjų organizacija „Lehava“. Ant jų plakatų buvo užrašyta: „Tai – ne pasididžiavimas, o siaubas“.

Izraelis pastaraisiais dešimtmečiais tapo daug tolerantiškesnis homoseksualų atžvilgiu. Tačiau tos pačios lyties poros negali tuoktis, taip pat yra įsivaikinimo ir surogatinės motinystės problemų. Griežtos religinės partijos turi didelę įtaką premjero Benjamino Netanyahu vyriausybei. Jos atmeta įstatymų pataisas, kurios būtų palankios gėjams ir lesbietėms, nes laiko tai nusižengimu žydų religiniams principams.

Tarptautiniu mastu labiau žinomas homoseksualų paradas vyks Tel Avive birželio 14-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi