Pasaulyje

2019.06.06 11:34

Vokietijoje buvęs slaugas nuteistas dėl 85 žmonių nužudymo

LRT.lt 2019.06.06 11:34

Buvęs slaugas Nielsas Hoegelis Vokietijoje nuteistas įkalinimui iki gyvos galvos dėl mažiausiai 85 žmonių nužudymo, rašo „Deutsche Welle“. N. Hogelis įvardijamas daugiausiai žmonių pražudžiusiu taikos meto asmeniu.

Oldenburgo teismas ketvirtadienį 42 metų vyrui skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmę ir akcentavo, kad dėl „ypatingo nusikaltimų sunkumo“ jis negalės prašyti malonės po 15 įkalinimo metų.

Pacientai buvo žudomi, kai N. Hoegelis nuo 2000 iki 2005 metų dirbo slaugytoju dviejose ligoninėse Žemutinėje Saksonijoje. Buvęs slaugas dirbtinai sustabdydavo pacientų širdies veiklą injekcijomis, o tuomet atgaivindavo juos, taip siekdamas pelnyti aplinkinių susižavėjimą, tačiau daugybė pacientų šių žiaurių triukų neišgyvendavo, rašo dw.com.

Buvęs kolega Vokietijos laikraščiui „Bild“ pasakojo, kad N. Hoegelis, kuomet reikėdavo ligonius gaivinti, „pastumdavo visus kitus į šalį“. Ilgą laiką slaugas buvo pelnęs didelę kolegų pagarbą dėl tariamo profesionalumo.

Po septynis mėnesius trukusio teismo proceso darydamas baigiamąjį pareiškimą N. Hoegelis atsiprašė.

Prokurorai jį siekė nuteisti dėl 97 nužudymo atvejų, pripažindami, kad stokoja būtinų įrodymų dėl trijų galimų žmogžudysčių. Jo advokatai skaičių siekė sumažinti iki 55 nužudymų ir 14 pasikėsinimų.

Policija įtaria, kad galutinis N. Hoegelio nužudytų žmonių skaičius gali perkopit 200, tačiau tam įrodyti pritrūko įkalčių - daug tikėtinų aukų buvo kremuotos, tad nebuvo įmanoma atlikti skrodimų.