Pasaulyje

2019.06.06 09:59

Jungtinės Tautos perspėja: Somalį gali ištiktį didžiulis badas

BNS2019.06.06 09:59

Somaliui, apimtam vienos didžiausių sausrų per kelis pastaruosius dešimtmečius, gresia didelis badas, trečiadienį perspėjo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniams reikalams Markas Lowcockas.

„Nors šis sezonas Somalyje pagal prognozes turėjo būti vidutiniškai lietingas, dabar jis yra vienas sausiausių per daugiau nei 35 metus“, – sakė jis.

JT skyrė 45 mln. dolerių (40 mln. eurų) maistui, vandeniui ir kitoms humanitarinėms prekėms Somaliui, taip pat kai kuriems Etiopijos bei Kenijos regionams.

30 mln. dolerių šių lėšų skiriama Somaliui, kur 2,2 mln. žmonių gresia iki rugsėjo susidurti su dideliu badu. Tai 40 proc. didesnė suma, palyginus su sausio mėnesiu. Dar 3,2 mln. žmonių Somalyje gresia sunkumai tenkinant gyventojų pagrindinius mitybos poreikius.

M. Lowcocko pareiškime sakoma, kad sausra Somalyje intensyvėja greičiau nei būdavo pastarąjį dešimtmetį.

Turėjęs būti lietingas laikotarpis nuo balandžio iki birželio buvo sausas ir atėjo po taip pat nepakankamai lietingo periodo nuo spalio iki gruodžio.

„Bendruomenės, kurios jau buvo pažeidžiamos dėl ankstesnių sausrų, vėl susiduria su dideliu badu ir vandens trūkumu, joms gresia mirtinos užkrečiamosios ligos“, – sakė M. Lowcockas. „Pagalbos agentūros Somalyje taip pat perkrautos, joms labai trūksta finansavimo“, – pridūrė jis.

JT šiemet prašo 1,09 mlrd. dolerių (0,97 mlrd. eurų) savo humanitarinės pagalbos Somalyje planui, bet kol kas surinkta tik 22 proc. šios sumos.

Somalis smarkiai nukentėjo nuo sausrų sukelto ir konflikto komplikuoto didelio bado 1992 ir 2011 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt