Pasaulyje

2019.06.06 08:31

Pompeo perspėjo dėl Venesuelos opozicijos susiskaldymo

BNS2019.06.06 08:31

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo per vieną uždarą pasitarimą perspėjo, kad Venesuelos opozicijos susiskaldymas žlugdo jos pastangas nuversti prezidentą Nicolas Maduro, trečiadienį paskelbė JAV žiniasklaida.

Dienraščio „The Washington Post“ straipsnyje sakoma, kad M. Pompeo šiuos komentarus išsakė Niujorke praeitą savaitę ir kad leidinys turi to susitikimo įrašą.

JAV vyriausybė oficialiai remia sausį prezidentu pasiskelbusį Venesuelos opozicijos lyderį Juaną Guaido.

Vašingtonas ir daugiau kaip 50 kitų šalių yra pripažinę J. Guaido laikinuoju Venesuelos vadovu. Jis yra įsitraukęs į jau kelis mėnesius besitęsiančią konfrontaciją su N. Maduro ir kaltina jį uzurpavus valdžią gilios ekonomikos krizės apimtoje šalyje, kurioje stinga maisto, vaistų ir kitų būtiniausių dalykų. Milijonai Venesuelos gyventojų dėl šios sunkios padėties buvo priversti ieškoti geresnio gyvenimo užsienyje.

Vis dėlto N. Maduro iki šiol atlaikė griežtų JAV sankcijų spaudimą ir yra remiamas Rusijos, Kinijos, Kubos, taip pat savo šalies kariuomenės.

„Mūsų galvosūkis – išlaikyti opoziciją vieningą – pasirodė esąs velniškai sunkus“, – „The Washington Post“ citavo M. Pompeo.

„Vos tik Maduro išeis, visi iškels ranką ir [pasakys]: „Rinkitės mane – aš esu naujasis Venesuelos prezidentas.“ Būtų daugiau kaip 40 žmonių, įsitikinusių, kad jie yra teisėti Maduro įpėdiniai“, – kalbėjo JAV diplomatijos vadovas.

Kaip pranešama, M. Pompeo aiškino, kad nesutampantys opozicijos veikėjų interesai sužlugdė J. Guaido mėginimą balandžio 30 dieną pakurstyti lemiamą sukilimą, tad jis greitai išsikvėpė.

Venesuelos opozicijos nesutarimai nėra jokia paslaptis, bet Jungtinės Valstijos dažnai sakydavo, kad 35 metų inžinierius J. Guaido iškilimas smarkiai padidino vienybę.