Pasaulyje

2019.06.05 16:18

Trumpas abejojo, ar pasaulio klimatas neišvengiamai prastėja

BNS 2019.06.05 16:18

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad klimato kaita nebūtinai sąlygoja blogesnę padėtį pasaulyje, ir įvardijo savo šalies pasiekimus aplinkosaugos srityje.

„Tikiu, kad klimatas keičiasi, ir manau, kad jis gali keistis tiek viena, tiek kita linkme. Nepamirškite, ankščiau buvo vartojamas terminas „pasaulinis atšilimas“, kuris buvo netinkamas. Vėliau tai buvo pavadinta „klimato kaita“. Dabar tai faktiškai vadinama „orų kataklizmais“, nes vartodami (terminą) „orų kataklizmai“ jūs nesuklysite“, – televizijai ITV pareiškė JAV prezidentas, komentuodamas savo susitikimą su Didžiosios Britanijos princu sosto įpėdiniu Charlesu.

Vis dėlto D. Trumpas pareiškė gerbiantis Charleso susirūpinimą dėl klimato kaitos. Kaip bebūtų, pridūrė Baltųjų rūmų šeimininkas, per savo pokalbį su princu jis nepritarė minčiai, kad Vašingtonas turėtų imtis priemonių kovoje su klimato kaita, ir atkreipė dėmesį į JAV pasiekimus aplinkosaugos srityje.

„Aš pasakiau: „Taigi, remiantis visa statistika, klimatas JAV yra vienas geriausių pasaulyje“, – pabrėžė amerikiečių lyderis.

„Kinija, Indija, Rusija ir daugelis kitų šalių – jų oras ir vanduo nėra labai geri... Jei nuvyktumėt į tam tikrus miestus – aš jų nevardinsiu, nors galiu – net negalėsite kvėpuoti, ir tokio oro yra vis daugiau“, – pridūrė D. Trumpas.

Jis pažymėjo, kad nors pokalbis su Charlesu turėjo tęstis 15 minučių, iš tikrųjų jiedu bendravo pusantros valandos.

Vakarų žiniasklaida anksčiau kalbėjo apie visiškai priešingas D. Trumpo ir Charleso pozicijas aplinkosaugos klausimais.

Charlesas yra aktyvus ekologijos gynėjas, per neseniai surengtą kelionę po Karibų regioną raginęs atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemą, tuo metu D. Trumpas garsėja savo skepticizmu dėl klimato kaitos. 2017 metais jo iniciatyva JAV pasitraukė iš Paryžiaus klimato susitarimo.

Amerikiečių prezidentas jau buvo susitikęs su princu Charlesu 2005 metais, kai šis keliavo po Jungtines Valstijas.