Pasaulyje

2019.06.05 14:18

Ultimatumų neužteko: EK imasi veiksmų dėl Italijos fiskalinės drausmės pažeidimų

ELTA 2019.06.05 14:18

Europos Komisija (EK) rekomendavo pradėti procedūrą prieš Italiją dėl ES fiskalinės drausmės taisyklių pažeidimų, nesugebant sumažinti valstybės skolos ir biudžeto deficito.

Rekomenduodama vadinamąją perviršinio deficito procedūrą (PDP), Komisija pradeda formalų procesą, kuris, jei tam pritartų euro zonos ministrai, gali pasibaigti iki 3 mlrd. eurų bauda Italijai.

„Nutarėme, kad PDP dėl Italijos valstybės skolos yra pradedama“, – žurnalistams Briuselyje sakė EK vicepirmininkas Valdis Dombrovskis.

Pernai Italijos valstybės skola siekė 132 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Komisijos teigimu, Roma nesiėmė tinkamų veiksmų, kad skolą sumažintų iki 60 proc., kaip to reikalauja ES įstatymai.

Nors PDP gali baigtis didžiule bauda Italijai, labiau tikėtinas artimiausių savaičių scenarijus – nestabilumas rinkose ir išaugę Italijos skolinimosi kaštai.

EK sprendimas pradėti PDP paskelbtas tuo metu, kai Italijos vyriausybė yra krečiama vidaus nesutarimų tarp dviejų koalicijos partnerių – kraštutinės dešinės „Lygos“ ir populistinio „Penkių žvaigždučių judėjimo“.

Europos Komisija taip pat paskelbė, kad PDP prieš Ispaniją yra oficialiai nutraukiama nutarus, jog šalis laikosi ES reikalavimų.

„Tai yra pabaiga ilgo ir sudėtingo kelio ne tik Ispanijai, bet ir visai ES ir euro zonai“, – teigė ekonomikos reikalų eurokomisaras Pierre'as Moscovici.