Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.05 09:02

Australijos policija surengė reidą visuomeninio transliuotojo būstinėje

BNS 2019.06.05 09:02

Australijos policija trečiadienį surengė reidą visuomeninio transliuotojo ABC būstinėje. Tai buvo antra per 24 valandas policijos operacija žiniasklaidos atžvilgiu, surengta vykdant tyrimą dėl nutekintos jautrios informacijos.  

ABC vadovybė informavo, kad policija surengė kratą transliuotojo būstinėje Sidnėjuje. Tyrėjų taikiklyje atsidūrė trys žurnalistai, 2017 metais dalyvavę rengiant vieną tiriamąjį reportažą.  

2017-aisiais ABC gavo Vyriausybės dokumentų, iš kurių paaiškėjo, kad Australijos specialiosios pajėgos Afganistane nukovė nekaltų vyrų ir vaikų.  

Australijos federalinė policija pranešė, kad krata surengta tiriant įtarimus, kad pažeidžiant 1914 metų Nusikaltimų akto nuostatas buvo paskelbta įslaptinta medžiaga.  

Antradienį policija surengė reidą vienos žurnalistės namuose Kanberoje. Tyrimas jos atžvilgiu atliekamas dėl reportažo, kuriame buvo detaliai atskleistos valdžios pastangos įgyti teisę šnipinėti Australijos piliečius jų namuose.

Abu reportažai buvo parengti remiantis jautria ir potencialiai įslaptinta medžiaga ir įstūmė valdžią į itin nemalonią padėtį. 

Ministras pirmininkas Scottas Morrisonas pasistengė atsiriboti nuo policijos reidų, surengtų nepraėjus nė trim savaitėms po jo perrinkimo naujai kadencijai. Anot premjero, tai policijos, o ne vyriausybės reikalai.  

„Australija tvirtai tiki žiniasklaidos laisve. Mes turime aiškias taisykles žiniasklaidos laisvei užtikrinti“, – sakė vyriausybės vadovas per vizitą Londone. „Taip pat yra aiškios taisyklės, ginančios Australijos nacionalinį saugumą. Visiems derėtų vadovautis visais šiais įstatymais, priimtais mūsų parlamento“, – sakė jis.  

Australijos žiniasklaidos, pramogų ir meno susivienijimas išreiškė pasipiktinimą žurnalistės namuose surengta krata. Anot šios profesinės sąjungos, tai „pasipiktinimą kelianti ataka prieš žiniasklaidos laisvę, kuria siekiama nubausti žurnalistę už tai, kad vadovaudamasi viešuoju interesu paskelbė teisėtą naujienų reportažą“.      

Nors Australijos žiniasklaida faktiškai yra nepriklausoma nuo politinio kišimosi, griežti įstatymai, teismų draudimai skelbti informaciją bei valstybės saugumo nuostatai daro poveikį tam, kas skelbiama spaudoje, televizijoje ar radijuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi