Pasaulyje

2019.06.04 15:25

Kinija paskelbė perspėjimą dėl kelionių į JAV

BNS2019.06.04 15:25

Kinija antradienį paskelbė perspėjimą dėl kelionių į JAV, nurodydama, kad į Ameriką atvykę kinai buvo tardomi, apklausiami ir patyrė kitokį Jungtinių Valstijų teisėsaugos agentūrų „puldinėjimą“.

Perspėjime Kinijos piliečiai ir Kinijos finansuojamos grupės JAV raginami labiau paisyti savo saugumo, stiprinti prevencines priemones ir „deramai bei aktyviai“ reaguoti.

Perspėjimą Užsienio reikalų ministerija, Kinijos ambasada ir konsulatai JAV paskelbė šalims vis labiau ginčijantis dėl prekybos, o prezidento Donaldo Trumpo administracijai griežtinant imigracijos tvarką.

Be to, antradienį Kinijos kultūros ir turizmo ministerija paskelbė savo atskirą perspėjimą dėl kelionių į JAV, atkreipdama dėmesį į didelį šaudynių, plėšimų ir vagysčių skaičių šioje šalyje. Užsienyje studijuojantys kinų studentai pirmadienį taip pat buvo paraginti įvertinti riziką, susijusią su didesniais vizų suvaržymais.

Perspėjimai galios iki gruodžio 31-osios.

Kinijos socialinėje žiniasklaidoje daug kalbama apie sunkumus siekiant JAV vizų ir „žaliųjų kortelių“, kitus vargus dėl kelionių, švietimo ir įsidarbinimo valdant D. Trumpui, kuris stengėsi apriboti užsienio lankytojų ir kitų į JAV atvykstančių asmenų skaičių. JAV prezidentas tvirtina, kad tai daro dėl priežasčių, susijusių su saugumu ir ekonomika.

Iš dalies dėl to į JAV atvykstančių kinų skaičius, dešimtmetį sparčiai augęs, dabar mažėja, o miestai, parduotuvių centrai ir kitos turistus viliojančios vietos bando stabdyti šią tendenciją.

Kelionių iš Kinijos į JAV 2018 metais sumažėjo 5,7 proc. iki 2,9 mln. lankytojų, nurodo Nacionalinis kelionių ir turizmo biuras, renkantis duomenis iš JAV muitinės anketų. Tai pirmas kartas nuo 2003 metų, kai kinų kelionių į JAV sumažėjo palyginti su ankstesniais metais.

Kinija perspėjimą dėl kelionių į JAV buvo paskelbusi ir pernai vasarą, kai nurodė savo piliečiams saugotis šaudymo, apiplėšimų ir turėti omenyje, kad sveikatos paslaugų kainos Amerikoje labai didelės. JAV savo ruožtu taip pat paskelbė perspėjimą dėl kelionių į Kiniją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt